Nowa specjalność studiów podyplomowych „Konstrukcje Aluminiowe” na kierunku Budownictwo na Politechnice Śląskiej - o kształceniu specjalistów w bardzo wąskiej dziedzinie mówi Michał Marcinowski - Menadżer Produktu firmy Aluprof S.A.


Wieloletnia współpraca firmy Aluprof S.A. z Politechniką Śląską zaowocowała połączeniem sił, dzięki czemu na kierunku Budownictwo powstaje nowa specjalność studiów podyplomowych: „Konstrukcje Aluminiowe”. Jest to dość wąska i specjalistyczna dziedzina kształcenia, dzięki czemu przyszli specjaliści będą mogli liczyć na zatrudnienie w firmie Aluprof SA. Absolwenci studiów podyplomowych uzyskają szeroką wiedzę oraz umiejętności niezbędne przy projektowaniu i wykonawstwie konstrukcji z aluminium. Studia pozwolą na zdobycie wiedzy w zakresie właściwości aluminium, jego stopów oraz zasad projektowania konstrukcji zgodnie z Eurokodem 9.


Zajęcia łączyć będą innowacyjność rozwiązań firmy Aluprof oraz praktyczne podejście do tematów inżynierii i budownictwa. Wykłady i ćwiczenia prowadzone będą przez specjalistów firmy Aluprof SA w dziedzinie projektowania konstrukcji aluminiowych, technologii i organizacji robót.


Przedmioty wchodzące w skład specjalności studiów podyplomowych „Konstrukcje Aluminiowe” to m.in.: Projektowanie konstrukcji aluminiowych, Projektowanie wspomagane badaniami, Konstrukcje aluminiowo-szklane, Projektowanie konstrukcji aluminiowo-szklanych, Technologia i organizacja robót w konstrukcjach aluminiowo-szklanych.


Firma Aluprof S.A. wiąże nadzieję z przyszłymi inżynierami, którzy ukończą specjalność „Konstrukcje aluminiowe”. To potencjalni specjaliści bardzo wąskiej dziedziny, bardzo poszukiwani przez Aluprof. Dzięki ukończeniu tej specjalności absolwenci z łatwością będą mogli zasilić szeregi kadry firmy Aluprof i wspólnie z nimi rozwijać i tworzyć innowacyjne, nowoczesne i efektywne rozwiązania aluminiowe dla budownictwa.