Aluprof
aluprof.com
BLOG
Najnowsze
Materiały poradnikowe
Nieruchomość z ocenami, czyli słów kilka o świadectwie energetycznym budynku

Polityka Unii Europejskiej już od wielu lat skupia się na zmniejszaniu emisji gazów cieplarnianych i realnym obniżaniu zużycia energii w budownictwie, regulując to odpowiednimi dyrektywami. Rodzimym odzwierciedleniem unijnych przepisów są m.in. ostatnie zmiany prawne, które określają zasady sporządzania i przekazywania świadectw charakterystyki energetycznej budynków. Ekspert firmy Aluprof, oferującej systemy aluminiowe do okien, drzwi i fasad, promującej ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie, wyjaśnia czym jest certyfikat energetyczny, którego obowiązek sporządzania nałożyła na kraje członkowskie UE.

Dofinansowanie do wymiany okien 2024. Jak zyskać środki na poprawę energetyczną domu?

Wymiana okien i drzwi to inwestycja, dzięki której możemy w znacznym stopniu zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i poprawić komfort życia. Choć termomodernizacja budynku może okazać się dużym obciążeniem dla domowego budżetu, w Polsce funkcjonują programy, dzięki którym uzyskamy wysokie dotacje na ten cel. Można z nich skorzystać również przy zakupie produktów firmy Aluprof. Z tego artykułu dowiesz się, jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać dofinansowanie do wymiany okien i drzwi w 2024 roku.

Produkty
Okna nietypowe – możliwości systemów aluminiowych
28.01.2024
Produkty

Stolarka okienna stanowi kluczowy element nowoczesnych projektów domów, nadając im unikalnego charakteru. Dotyczy to przede wszystkim okien nietypowych, rozwiązań o oryginalnym designie czy dużych wymiarach, które pozwalają na stworzenie unikalnych aranżacji. W artykule przyjrzym...

Aluminiowe okna narożne – rodzaje konstrukcji
25.01.2024
Produkty

Stolarka okienna nie tylko zapewnia odpowiednie doświetlenie, ale również stanowi designerki element wnętrza i wpływa na estetykę budynku. Coraz większą popularnością cieszą się aluminiowe okna narożne, które są nowoczesnym rozwiązaniem, wpisującym się w założenia współczesnej ar...

Zrównoważony rozwój
Aktualności
Nowości od Aluprof na sezon 2024
31.01.2024
Aktualności

Praca specjalistów Aluprof nad nowymi produktami nigdy się nie kończy. Ubiegły rok to wprowadzenie na rynek kilkunastu nowości, a sezon 2024 zapowiada się równie intensywnie. Zobacz, co nowego ma do zaoferowania stolarka aluminiowa z Bielska-Białej.

Newsletter