Aluprof
aluprof.com
BLOG
27.05.2024

Pivot – nowoczesne drzwi wejściowe do domu

chevron-up
DO GÓRY
Dynamiczny rozwój technologiczny sprawia, że proces projektowania wnętrz stale ewoluuje. Architekci regularnie uzyskują dostęp do wielu nowych, nierzadko innowacyjnych rozwiązań, z których bardzo chętnie korzystają. Część z nich ma charakter zarówno estetyczny, jak i praktyczny, czego doskonałym przykładem są nowoczesne drzwi wejściowe zewnętrzne wykonane w systemie PIVOT. Dostępne są w ofercie firmy Aluprof. Przekonaj się o tym, że stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych odpowiedników. Jeśli zainteresowała Cię ta technologia, w artykule znajdziesz najważniejsze związane z nią informacje – sprawdź, czym jest oraz poznaj jej główne zalety!

Czym jest system PIVOT stosowany w drzwiach wejściowych?

To innowacyjne rozwiązanie technologiczne i można śmiało stwierdzić, że wręcz rewolucjonizuje podejście do kwestii budowy mechanizmów otwierania skrzydeł drzwiowych. Od setek lat opierały się one na różnego rodzaju zawiasach, które w tym przypadku zostały całkowicie wyeliminowane. Nowoczesne wejściowe drzwi zewnętrzne w systemie PIVOT obracają się wokół centralnie umieszczonej osi, co sprawia, że cechują się one zarówno unikalnym designem, jak i niezwykłą funkcjonalnością. Doskonale sprawdzają się w każdym rodzaju budynku, w tym mieszkalnym, gdyż mogą mieć formę klasyczną półobrotową lub w pełni obrotową.

Jak zbudowane są drzwi wejściowe typu PIVOT?

Standardowo jak dla wszystkich systemów drzwiowych, w tym przypadku głównym elementem konstrukcyjnym również jest rama. Nasza firma wykonuje ją z aluminium, dzięki czemu jest relatywnie lekka, a przy tym cechuje się bardzo dużą wytrzymałością. Przenosi na siebie cały ciężar wejściowych drzwi zewnętrznych i jednocześnie stanowi podstawę do montażu nowoczesnego mechanizmu otwierania.

Jest nim oś będąca centralnym elementem systemu PIVOT. Podczas otwierania skrzydło drzwiowe obraca się na niej, zamiast odchylać na krawędzi, jak ma to miejsce w przypadku rozwiązań klasycznych opartych o zawiasy. Zależnie od potrzeb i konkretnych warunków technicznych w miejscu montażu można umieścić ją zarówno w dolnej, jak i górnej części ramy. Co ważne, oś obrotu tych nowoczesnych drzwi wejściowych zewnętrznych jest specjalnie wzmocniona, dzięki czemu gwarantuje stabilność całej konstrukcji.

Dodatkowo w systemach PIVOT montuje się różne akcesoria poprawiające komfort ich obsługi. Zalicza się do nich m.in. specjalne amortyzatory – odpowiadają za ciche zamykanie skrzydła drzwiowego i zwiększają płynność jego pracy.

Poznaj najważniejsze zalety systemów drzwi wejściowych PIVOT!

Choć jest to stosunkowo nowe rozwiązanie technologiczne, cieszy się bardzo szybko rosnącą popularnością. Coraz częściej można je spotkać m.in. w domach, gdyż stosowanie go wiąże się z licznymi korzyściami.

Do najważniejszych zalet nowoczesnych systemów zewnętrznych drzwi wejściowych PIVOT należy zaliczyć:

  • unikalny design – forma otwierania tych skrzydeł drzwiowych sprawia wrażenie, jakby unosiły się nad ziemią, co tworzy niesamowity efekt i dodaje pomieszczeniom elegancji,
  • ogromne możliwości w zakresie projektowania wnętrz, co wynika m.in. z uwolnienia się od konieczności montowania często bardzo topornych konstrukcji ościeżnic,
  • niezwykłą funkcjonalność – nawet bardzo masywne drzwi wejściowe zewnętrzne z nowoczesnym systemem PIVOT pracują płynnie, a do ich otwierania nie trzeba używać dużej siły,
  • ponadprzeciętną wytrzymałość i stabilność – wykorzystanie osi obrotu umożliwia montaż dużych skrzydeł o pokaźnej masie bez konieczności stosowania dodatkowych wzmocnień.
  • mogą mieć imponujące rozmiary, co sprawia, że drzwi robią ogromne wrażenie, podnosząc prestiż budynku.

Drzwi wejściowe PIVOT to świetne rozwiązanie do domów

Za sprawą powyższych zalet to nowoczesne rozwiązanie technologiczne znajdzie swoje zastosowanie w każdym budynku, w tym domu. Ogromna wytrzymałość oraz stabilność systemu otwierania PIVOT sprawia, że dzięki niemu zyskuje się w zasadzie dowolność w zakresie wyboru wielkości skrzydła drzwiowego oraz materiałów, jakie zostaną użyte do ich wykończenia. Unikalny wygląd tych nowoczesnych zewnętrznych drzwi wejściowych można z powodzeniem wykorzystać w projekcie aranżacji wnętrz – będą świetną ozdobą pomieszczenia.

Zamów zewnętrzne drzwi wejściowe PIVOT od Aluprof!

Jak widzisz, tego typu systemy drzwiowe to doskonałe rozwiązanie zarówno z punktu widzenia użyteczności, jak i estetyki. Z tego powodu warto wziąć je pod uwagę podczas przygotowywania projektu aranżacji wnętrz. Dodają uroku pomieszczeniom, a przy tym są ciekawym dodatkiem dekoracyjnym dla elewacji budynku – staną się wizytówką domu jednorodzinnego i budynku komercyjnego, podkreślając jego prestiż już od progu!

Jeśli zdecydowałeś się na montaż zewnętrznych drzwi wejściowych PIVOT, skontaktuj się z przedstawicielami Aluprof. Wśród naszych rozwiązań znajdują się nowoczesne aluminiowe systemy drzwiowe, w tym wykorzystujące ten innowacyjny mechanizm otwierania. Mamy najlepsze rozwiązania konstrukcyjne na rynku – poznaj je już dziś!

Podobne artykuły
Izolacja akustyczna okien aluminiowych. Odporność okien aluminiowych na hałas
01.02.2024
Produkty

Zapewnienie komfortu akustycznego w domu staje się jednym z kluczowych czynników, wpływających na decyzję o wyborze stolarki okiennej. Ważne jest to, by okna chroniły przed hałasem, szczególnie jeśli dom znajduje się na ruchliwej ulicy. W jakim stopniu okna aluminiowe ograniczają...

Okna nietypowe – możliwości systemów aluminiowych
28.01.2024
Produkty

Stolarka okienna stanowi kluczowy element nowoczesnych projektów domów, nadając im unikalnego charakteru. Dotyczy to przede wszystkim okien nietypowych, rozwiązań o oryginalnym designie czy dużych wymiarach, które pozwalają na stworzenie unikalnych aranżacji. W artykule przyjrzym...

Aluminiowe okna narożne – rodzaje konstrukcji
25.01.2024
Produkty

Stolarka okienna nie tylko zapewnia odpowiednie doświetlenie, ale również stanowi designerki element wnętrza i wpływa na estetykę budynku. Coraz większą popularnością cieszą się aluminiowe okna narożne, które są nowoczesnym rozwiązaniem, wpisującym się w założenia współczesnej ar...