2008-06-18

11 Rajd Agapit

Rozegrany został 11 Rajd Agapit, IV runda Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM (RSP PZM).

W zmaganiach uczestniczył sponsorowany przez Aluprof kierowca rajdowy Szymon Piękoś wraz z zespołem PiękośRacingTeam, w nowej „rajdówce”, samochodzie Peugeot 206 wraz z nowym pilotem Grzegorzem Dachowskim.

Ta runda Pucharu PZM, rozgrywana na szutrowych trasach w okolicach Olsztyna okazała się szczęśliwa dla załogi Piękoś/Dachowski, którzy zajęli 6 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu PZM i zdobyli pierwsze punkty w sezonie 2008 – w klasie A6 załoga zajęła bardzo wysokie, 2-gie miejsce. Biorąc pod uwagę fakt, iż był to pierwszy start Piękosia w nowym samochodzie wraz z nowym pilotem, wynik końcowy uznać można za bardzo dobry – również fakt iż Szymon po raz pierwszy startował w rajdzie o szutrowej nawierzchni dobrze rokuje, iż nowy samochód i kierowca przypadli sobie do gustu :-)

Rajd dla bardzo wielu uczestników okazał się pechowy, w końcowej klasyfikacji na mecie pojawiło się niewiele ponad 50% załóg startujących w całym rajdzie. Poniżej treść komunikatu przesłanego do prasy oraz galeria zdjęć z rajdu:

Wypowiedź Szymona po 11 Rajdzie Agapit:

Start w Rajdzie Agapit jest jak najbardziej dla nas sukcesem. Drugie miejsce w klasie i 6 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu jest powodem do zadowolenia. Do samego rajdu podchodziliśmy raczej treningowo. Nowy samochód, nowy pilot, więc było parę czynników, które należało dopracować. Na szczęście Grzesiek okazał się świetnym pilotem i od pierwszego odcinka specjalnego świetnie się dogadywaliśmy. Miałem jeszcze małe problemy z napadaniem na podbicia przy dużych prędkościach, których było mnóstwo na tym rajdzie, więc staraliśmy się jechać raczej zachowawczo. Jakoś po Rajdzie Krakowskim mam jeszcze awersję do szybkich podbić.