2019-09-23

Aluprof celebruje Światowy Tydzień Zielonego Budownictwa

Światowy Tydzień Zielonego Budownictwa (World Green Building Week) to coroczna kampania, mająca na celu podnoszenie świadomości na temat wpływu zielonego budownictwa na przeciwdziałanie zmianom klimatu. Do tegorocznej akcji, której obchody przypadają między 23-29 września, przyłączył się także Aluprof ze specjalną kampanią edukacyjną „7 budynków na 7 dni tygodnia”.

W ramach World Green Building Week firmy i organizacje z całego świata prowadzą działania pod znakiem #BuildingLife, dzięki którym odbiorcy dowiadują się, w jaki sposób mogą stworzyć zielone, zdrowe i odporne na warunki klimatyczne środowisko służące zarówno ludziom, jak i naturze. Celem tegorocznej kampanii jest podniesienie świadomości na temat emisji dwutlenku węgla na wszystkich etapach cyklu życia budynku, a tym samym zachęcenie do ukierunkowania sposobu myślenia i działań na rzecz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla z budynków.

Budynki i budownictwo odpowiadają za 39% globalnej emisji dwutlenku węgla związanej z energią. 28% tych emisji pochodzi z operacyjnej fazy, czyli ich ogrzewania, zasilania i chłodzenia, natomiast 11% przypisuje się emisji węgla uwalnianego podczas procesu budowy i produkcji materiałów. Do tej pory przemysł budowlany koncentrował się na emisjach operacyjnych i sposobie, w jaki budynki faktycznie działają. Jednak w celu pełnej dekarbonizacji do 2050 r. i zatrzymania globalnego ocieplenia na poziomie 1,5°C, sektor budowlany musi zająć się również emisjami pochodzącymi z całego cyklu życia budynku – czytamy na stronie organizatora akcji, World Green Building Council.

Zielone Budownictwo z perspektywy firmy Aluprof

W celu podkreślenia roli, jaką budynki ekologiczne pełnią na rzecz zrównoważonego rozwoju, firma Aluprof przygotowała specjalną kampanię informacyjną: 7 budynków na 7 dni tygodnia! Kampania ma na celu poszerzenie wiedzy na temat zielonych budynków oraz wielokryterialnych systemów oceny budynków ekologicznych w tym BREEAM, LEED, DGNB, HQE, WELL.

Filozofia zarządzania organizacją oraz produkty firmy Aluprof wpisują się w nurt zrównoważonego rozwoju. Poza regularnymi, edukacyjnymi działaniami CSR, w ramach polityki środowiskowej wdrożyliśmy zintegrowany system zarządzania środowiskowego ISO 14001 czy sposób raportowania z uwzględnieniem aspektów środowiskowych według światowego standardu – GRI (Global Reporting Initiative). Co więcej, nasze systemy okienno-drzwiowe i fasadowe posiadają niezależnie potwierdzone, uznawane na całym świecie deklaracje środowiskowe. Tego rodzaju produkty wykorzystuje się w prestiżowych realizacjach na całym świecie. Doskonałym przykładem zielonych budynków z systemami Aluprof są m.in. Mennica Legacy Tower w Warszawie, budynek Green2Day we Wrocławiu czy 61 Ninth Avenue w Nowym Yorku – mówi Aleksandra Baksik, Brand & Sustainable Development Manager Aluprof.

Działania w ramach kampanii, skierowane do wszystkich zainteresowanych, w tym pracowników i sympatyków marki, realizowane będą za pośrednictwem Facebooka i LinkedIna, strony www firmy i kanałów wewnętrznych. Zapraszamy do śledzenia publikacji codziennie od 23-29 września!

Partnerem kampanii Aluprof jest PLGBC – członek międzynarodowej organizacji GBC.

Dowiedź się więcej na: https://www.worldgbc.org/calendar/world-green-building-week-2019