2011-01-28

Aluprof na BAU 2011

Już po raz trzeci Aluprof przedstawił swoją ofertę na największych branżowych targach Bau 2011. Stylistyka i kreacja stoiska zlokalizowanego w hali C1 na stoisku 321,  nawiązywała do mających się odbyć mistrzostw Europy  w piłce nożnej Euro 2012 r. Aluprof dostarczył systemy aż na trzy z czterech budowanych pod Euro stadiony w Polsce. Dlatego też stoisko Aluprofu przypominało swoim wyglądem stadion. Cieszymy się, bo udało nam się przedstawić swoją ofertę w sposób nietuzinkowy i odbiegający od innych systemodawców. To był świetny pomysł by się wyróżnić – mówi Monika Sobczak, kierownik ds. marketingu.

Wiążące się z całą ekspozycją hasło Das Spiel kann beginnen – to hasło przyświecające również działaniom Aluprofu na rynku niemieckim.

W klimacie piłki nożnej były także gadżety – wuwuzele, trąbki, otwieracze. Na stoisku, jak na dobrym meczu, panowała gorąca atmosfera. Wciąż rozbrzmiewała muzyka, świetnie serwowana przez znanego z muzycznej Trójki Piotra Stelmacha. Wśród wielu atrakcji można było zobaczyć również popisy żonglerskie piłką nożną , które prezentował  znany  m.in. z programu Mam Talent Krzysztof Golonka.

Bogata oferta produktowa Aluprof przygotowana została dla różnych grup odbiorców. W czasie trwania targów przez stoisko Aluprof przewinęło się  tysiące klientów. Wśród nich zaproszeni przez Aluprof architekci, firmy wykonawcze, projektanci, inwestorzy, wykonawcy, producenci stolarki okienno-drzwiowej i inni.

Nikt nie przechodził obok stoiska Aluprof obojętnie, ponieważ stoisko tętniło własnym życiem. Przygotowaliśmy tak wiele atrakcji, że nie sposób było ich nie zauważyć. Nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów handlowych. Wart podkreślenia jest fakt, że na niemieckie targi ściągnęło wielu naszych  stałych kontrahentów z Polski oraz klientów naszych spółek zagranicznych. - dodaje Monika Sobczak. Dla Aluprofu była to świetna okazja do promowania swojego wizerunku.

W czasie targów odbyła się również inauguracja nowych rozwiązań systemowych. I tak  w zakresie systemów okienno-drzwiowych zaprezentowano System MB-86, który okazał się być hitem. Klienci przyjęli nowy system z dużym entuzjazmem, nie bez przyczyny. Jest to system o bardzo dobrych parametrach, dający możliwość zaspokojenia różnorodnych potrzeb użytkowników. Konstrukcja jego kształtowników posiada 3 warianty wykonania w zależności od wymagań oszczędności energii cieplnej: ST, SI i AERO. MB-86 to pierwszy na świecie system aluminiowych okien, w którym zastosowany został aerożel - materiał o doskonałej izolacyjności termicznej. Do zalet systemu MB-86 należy także wysoka wytrzymałość profili, umożliwiająca wykonywanie okien o dużych gabarytach i ciężarze.

W zakresie systemów fasadowych przedstawiono system słupowo-ryglowy MB-TT50, który pozwala na wykonywanie ścian osłonowych lub wypełniających, dachów oraz konstrukcji przestrzennych. Zostało w nim zastosowane nowe podejście do konstrukcji profili aluminiowych i akcesoriów odpowiadających za szczelność i izolację termiczną połączeń. Dzięki temu fasada zapewnia wysoki poziom ochrony budynku przed utratą energii cieplnej. System MB-TT50 daje szerokie możliwości kształtowania zabudowy. Jest też przewidziany jako podstawa rozwiązań przeciwpożarowych i antywłamaniowych.

MB-SUNPROF to żaluzje fasadowe stosowane przy dużych przeszkleniach ograniczają bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego na wnętrze budynku, pozwalając jednocześnie na zachowanie komfortu naturalnego oświetlenia. Dzięki swym właściwościom stanowią nie tylko elementy dekoracyjne i funkcjonalne, ale także wpływają na oszczędność energii, a w konsekwencji na zmniejszenie kosztów eksploatacji obiektów. System MB-SUNPROF został tak zaprojektowany, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby współczesnej architektury. W jego skład wchodzą profile żaluzji dostępne w różnych rozmiarach oraz akcesoria pozwalające na zamontowanie ich pod odpowiednim kątem i zintegrowanie z fasadą.

Więcej informacji na temat nowości udziela Dział Sprzedaży Aluprof.

Zobacz także artykuł w serwisie Oknonet.