2010-03-09

Aluprof otworzył Centrum Szkoleniowe - Prototypownię

W dniu 5 marca 2010 r. Aluprof oficjalne otworzył w siedzibie firmy w Bielsku-Białej CENTRUM SZKOLEŃ o powierzchni prawie 400 m. kw. Centrum zostało wyposażone w nowoczesne urządzenia do cięcia, obróbki i łączenia profili stosowanych przy produkcji okien, drzwi i fasad. W czasie uroczystości otwarcia prototypowni zaprezentowano proces prefabrykacji profili od momentu zaprojektowania w programie LogiKal firmy ORGADATA aż do złożenia wyrobu gotowego na urządzeniach dostarczonych przez firmę ALUMA. Wśród maszyn dostarczonych do centrum szkoleń przez ALUMĘ należą:

piła dwugłowicowa sterowana numerycznie

piła fasadowa

zagniatarka

centrum obróbcze

profesjonalne stoły montażowe podnoszono-przesuwne do montażu stolarki.

Podczas oficjalnego przemówienia prezes Tomasz Grela zwrócił uwagę, że prototypownia to ukłon Aluprofu w stronę firm współpracujących. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom można przeszkolić firmy w zakresie możliwości produkcyjnych, technicznych i prefabrykacyjnych profili. Specjalnie dla nowych klientów Aluprof S.A. oferuje dwa dni szkolenia w firmie gratis.

Ponadto przybyłym na otwarcie gościom zaprezentowane zostało Akredytowane Laboratorium pomiarowo – badawcze badawcze Metalplast-Złotów, które znajduje się na terenie Aluprofu w Bielsku-Białej.

ALUPROF składa najserdeczniejsze podziękowania firmom

za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.