2020-10-27

Aluprof partnerem Forum Leaf International 2020

Europejskie Forum Architektury (LEAF) to prestiżowe wydarzenie, które gromadzi czołowych przedstawicieli branży budowlanej: architektów, inżynierów, projektantów, a także podwykonawców. Tegoroczna edycja skupiona była wokół tematyki zrównoważonego budownictwa miejskiego, a ściślej: planowania urbanistycznego w obiegu zamkniętym. ALUPROF jako europejski producent stolarki aluminiowej znalazł się w gronie partnerów wirtualnego eventu i zabrał głos w dyskusji o przyszłości naszych miast.

Niepokojące statystki, czyli debata o tym, jak zaradzić kryzysowi

Podczas Forum LEAF eksperci już od 19 lat debatują nad przyszłością projektów budowlanych, zachęcając do wymiany myśli i propagując dobre praktyki w branży. Uczestnicy tegorocznej konferencji zwrócili uwagę na fakt, że ponad połowa populacji mieszka obecnie w miastach, a jak wskazują prognozy, w 2050 r. odsetek ten wzrośnie już do dwóch trzecich. Wielkie aglomeracje pochłaniają ponad 75% zasobów naturalnych, wytwarzają 50% globalnych odpadów oraz emitują 60%-80% gazów cieplarnianych. Zdaniem ekspertów implementacja i przejście na bardziej oszczędny i cyrkulacyjny przemysł budowlany sprawią, że najbliższe otoczenie stanie się dla środowiska zdrowsze i bezpieczniejsze.

Przyszłość pokoleń w rękach współczesnych decydentów

Przekształcenie aglomeracji w ekologiczne i zrównoważone miasta to główne zadanie dla liderów branży budowlanej. Powodzenie tej misji będzie wymagało wielostronnego zaangażowania, dlatego organizatorzy LEAF 2020 zaprosili do dyskusji kluczowych graczy w całym łańcuchu dostaw: deweloperów, urzędników państwowych, architektów, projektantów wnętrz, inżynierów, wykonawców i czołowych dostawców. Reprezentanci firmy ALUPROF, która na co dzień angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, stanowili mocne wsparcie strategiczne Forum. – Dyskusja dotycząca przyszłości projektów budowlanych, ich wpływu na nasz komfort, ale i środowisko od dawna jest dla nas jednym z priorytetów. Nawiązanie współpracy z platformą wirtualną to nie tylko kolejny krok na drodze do propagowania idei zrównoważonych miast, ale też możliwość prezentowania wizji oraz rozwiązań naszej organizacji, jak i doskonała okazja do networkingu – mówi Aleksandra Baksik, Brand & Sustainable Development Manager w Aluprof

W tym roku, z uwagi na pandemię COVID-19, konferencja odbyła się w formie wirtualnego wydarzenia. Uczestnicy 20. edycji LEAF brali udział w tematycznych e-czatach, które stanowiły platformę do wymiany pomysłów i doświadczeń. Dodatkowo mogli również „spotkać się” z prelegentami oraz partnerami zaangażowanymi w organizację przedsięwzięcia.

Więcej informacji o evencie na stronie: https://www.arena-international.com/leaf/

aluprof