2019-01-15

Aluprof Perłą Polskiej Gospodarki!

Spółka z Bielska-Białej została wyróżniona w XVI edycji Rankingu Perły Polskiej Gospodarki. Firma Aluprof uzyskała prestiżowy tytuł w kategorii „Perły Duże”, przyznawany przedsiębiorstwom, których przychody w okresie roku wyniosły min. 100 milionów złotych. Wyniki plebiscytu ogłaszana są na podstawie obiektywnego algorytmu stworzonego przez naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Tytuł „Perła Polskiej Gospodarki” trafił do firmy Aluprof za „konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce”. Firma już po raz kolejny znalazła się w zestawieniu najlepszych podmiotów gospodarczych, ogłaszanym co roku przez redakcję magazynu ekonomicznego „Polish Market” oraz naukowców z SGH w Warszawie. Specjalnie opracowany na potrzeby rankingu algorytm szereguje przedsiębiorstwa posługując się międzynarodowym wskaźnikiem audytorskim. W tegorocznym badaniu wzięło udział ponad 2000 firm. 

- Wyróżnienie Aluprof w rankingu Perły Polskiej Gospodarki ma dla nas bardzo duże znaczenie, tym bardziej jesteśmy zaszczyceni, że odbieramy ten tytuł po raz kolejny. Nasza firma zgodnie z przyjętą strategią rozwoju funkcjonuje od wielu lat zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Belgii czy w Czechach. Systemy aluminiowe sygnowane polską marką Aluprof współtworzą wiele prestiżowych inwestycji w naszym kraju i na świecie. Dzięki temu przyczyniamy się do rozwoju polskiej gospodarki w wymiarze lokalnym, jak również globalnym. Przyznane wyróżnienie jest wyjątkowym ukoronowaniem naszych działań w tym zakresie – komentuje Tomasz Grela, Prezes Zarządu Aluprof SA. 

Nagrody przyznawane są od 2011 roku. Ranking tworzony jest przez naukowców wg ścisłych kryteriów ekonomicznych i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami finansowymi dla firmy. Więcej informacji o firmie Aluprof