2016-06-01

ALUPROF „Polskim Gepardem” tygodnika WPROST

ALUPROF S.A., to według rankingu „Polskie Gepardy” trzecia najszybciej rozwijająca się polska firma. Dziennikarze tygodnika WPROST, którzy przygotowali zestawienie, sprawdzili dynamikę przychodów, rentowność sprzedaży oraz kapitałów własnych rodzimych przedsiębiorstw.

Druga edycja rankingu „Polskie Gepardy” organizowanego przez tygodnik „Wprost” to zestawienie 200 największych firm kontrolowanych przez polski kapitał. Pod uwagę wzięto spółki niefinansowe, które w 2015 roku wypracowały największy zysk netto.

Zwycięskie przedsiębiorstwa wyróżniały się nie tylko tempem wzrostu przychodów, lecz także efektywnością swoich działań. Firma ALUPROF S.A. w tegorocznym rankingu uplasowała się na trzecim miejscu. Przychody firmy wzrosły o ponad 20% w stosunku do roku ubiegłego, przekraczając tym samym 855 mln zł. Był to najlepszy rok w historii spółki.

ALUPROF S.A. w 2015 roku zrealizował wiele kontraktów na dostawę systemów DO NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWYCH OBIEKTÓW W KRAJU m.in. Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie czy biurowców Karolkowa Business Park w Warszawie. – Firma prężnie działa także na rynkach zagranicznych. Dzięki naszym systemom powstały m.in. biurowce Lexington Avenue i hotel LIC Marriot w Nowym Jorku. Referencje z rynków zewnętrznych są dla nas niezwykle istotne, bowiem za priorytet STAWIAMY SOBIE ROZWÓJ SPRZEDAŻY SYSTEMÓW aluminiowych NA RYNKACH EKSPORTOWYCH – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF S.A.