2009-07-24

Aluprof w USA

W Nowym Jorku powstaje drugi obiekt z wykorzystaniem systemów aluminiowych ALUPROF. Budynek mieszkalno-biurowy, będący realizacją firmy Metalplast -Stolarka, wykonywany jest w głównej mierze w oparciu o system fasady elementowej MB-SE75, która do tej pory została zastosowana podczas budowy Kampusu Uniwersytetu Masaryka w Brnie (Czechy)

W Nowym Jorku powstaje drugi obiekt z wykorzystaniem systemów aluminiowych ALUPROF. Budynek mieszkalno-biurowy, będący realizacją firmy Metalplast -Stolarka, wykonywany jest w głównej mierze w oparciu o system fasady elementowej MB-SE75, która do tej pory została zastosowana podczas budowy Kampusu Uniwersytetu Masaryka w Brnie (Czechy). W konstrukcji budynku wykorzystano także inne systemy Aluprof: MB-60 i MB-SR50. Zakończenie budowy planowane jest na wrzesień 2009.

Wato dodać, że pierwsza amerykańska realizacja w systemach MB-60 i MB-59S zrealizowana została w październiku 2008 roku również przez firmę Metalplast-Stolarka. Budynek biurowy zlokalizowany na Manhatanie liczy 137 m wysokości i składa się z 36 pięter.

Zapraszamy do galerii poniżej.

Budynek biurowo-mieszkalny 10-17 Jackson Avenue, LIC 11101 Nowy Jork

Budynek biurowy - 47 e 34th Street, Nowy Jork

aluprof