2020-09-30

ALUPROF wydłuża okresy gwarancji na swoje produkty

Jednym z głównych celów firmy ALUPROF jest oferowanie produktów i usług najwyższej jakości. Od komponentów wykorzystywanych do produkcji systemów aluminiowych aż po wsparcie na budowie i obsługę gwarancyjną. Aktualnie stosowane technologie i procedury jakościowe zapewniają uzyskanie najwyższych finalnych parametrów produktów. W związku z tym podjęto decyzję o wydłużeniu okresów gwarancji dla wybranych rozwiązań.

Od 1 października 2020 roku obowiązują wydłużone okresy gwarancji dla wybranych komponentów aluminiowych systemów okienno-drzwiowych i fasadowych. Najistotniejsze zmiany, jakie zostały wprowadzone w tym zakresie, obejmują:

  • wydłużenie gwarancji na przyczepność powłok lakierniczych do 15 lat dla elementów lakierowanych farbami 1 klasy Qualicoat oraz do 25 lat dla elementów lakierowanych farbami 2 i 3 klasy Qualicoat
  • wydłużenie gwarancji na przyczepność powłok lakierniczych wykonywanych w technologii Decoral do 15 lat.
  • udzielenie ujednoliconej 2 letniej gwarancji na okucia systemowe (w tym również lakierowane w ALUPROF).
  • zmniejszenie odległości, nakazującej traktowanie środowiska jako morskiego, z 10 do 5 km od wybrzeża.

Rozszerzenie okna czasowego, w którym gwarantujemy zachowanie odpowiednich parametrów jakościowych produktów, to odpowiedź na obecną światową sytuację. Wynika między innymi z chęci wsparcia klientów w okresie, gdy działalność gospodarcza jest mocno ograniczona przez pandemię COVID-19.

Zdajemy sobie sprawę, z jakimi trudnościami mierzą się nasi klienci, inwestorzy i dystrybutorzy w obecnej sytuacji rynkowej. Wychodzimy naprzeciw ich potrzebom, oferując wydłużone okresy gwarancji. Dzięki temu mają oni jeszcze większą pewność co do jakości i trwałości naszych komponentów, które są używane do produkcji okien, drzwi lub fasad. To przekłada się także na zaufanie finalnych odbiorców i przekonanie, że inwestycja w takie produkty jest dobrą decyzją, szczególnie biorąc pod uwagę długi okres ich eksploatacji. – mówi Marek Majchrzak, Dyrektor Sprzedaży Krajowej Systemów Budowlanych ALUPROF SA.

Przedłużenie okresów gwarancji jest dobrowolnym działaniem producenta i nie wiąże się z jakimikolwiek zobowiązaniami prawnymi. Szczegółowe informacje dotyczące systemu, przedmiotu i warunków gwarancji, a także wyłączeń związanych z gwarancją znajdują się w pełnej wersji dokumentu, dostępnej na stronie internetowej ALUPROF w sekcji  Do pobrania / Dokumenty firmowe

aluprof