2018-04-19

Modele systemów Aluprof do projektowania dostępne w technologii BIM

Mając na celu zoptymalizowanie współpracy pomiędzy różnymi zespołami zaangażowanymi w proces projektowania budynku, Aluprof przedstawia modele swoich systemów do projektowania aluminiowych okien, drzwi, fasad jak i przegród przeciwpożarowych na stronie bimobject.com. Przedsięwzięcie, jakim jest rozwój bibliotek BIM to kolejny krok umożliwiający różnym partnerom wspólną i bardziej efektywną współpracę przy projektowaniu budynku.

Aktualnie pliki te dostępne są w dwóch najbardziej popularnych programach, używanych w tej dziedzinie: Revit i ArchiCad. Oprócz platformy bimobject są one do pobrania także w naszym Katalogu dla architektów oraz na innych platformach dedykowanych dla architektów, takich jak archispace.com.

Technologia BIM (Building Information Modeling) pozwala na nowoczesne podejście zarówno do samego procesu projektowania budynku, jego fazy realizacyjnej, jak i późniejszej eksploatacji. Pod tym pojęciem kryje się zarówno oprogramowanie do projektowania, jak i wirtualny model budynku, a także baza danych o inwestycji. Programy do projektowania w technologii BIM coraz częściej są stosowane zarówno przez biura architektoniczne, jak i przez firmy budowlane, gdyż skracają czas projektowania, pozwalają na przestrzenne przedstawienie całego obiektu, ułatwiają współpracę międzybranżową oraz wydatnie wpływają na optymalizację czasu i kosztów prowadzenia budowy.

Użytkowników korzystających z platformy bimobject serdecznie zapraszamy na stronę z naszym firmowym profilem bimobject.com/pl/aluprof.