2013-01-28

Czwarty Diament dla Aluprof S.A. do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu

Jury konkursu LIDER POLSKIEGO BIZNESU przyznało Prezesowi Zarządu Tomaszowi Greli oraz firmie ALUPROF S.A. czwarty diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. To niezwykłe wyróżnienie otrzymują firmy, które utrzymują pozycję Lidera i nadal osiągają doskonałe wyniki finansowe. Konkurs Lider Polskiego Biznesu – organizowany od 1991 r. przez BCC – składa się z dwóch etapów. W pierwszym Złote Statuetki wręczane są podczas zimowej Wielkiej Gali Liderów. W drugim etapie uczestniczyć mogą zdobywcy Złotych Statuetek Lidera Polskiego Biznesu, którzy utrzymają swoją pozycję na rynku. Ubiegają się oni o Diament do swojej Złotej Statuetki. Nagroda uznawana jest przez przedsiębiorców za jedną z najbardziej prestiżowych nagród gospodarczych w Polsce.

Podczas tegorocznej Gali, która odbyła się w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie , Diament do Statuetki Lidera Polskiego Biznesu dla Aluprof odebrała pani Małgorzata Wojtasik - dyrektor handlowy, członek zarządu Aluprof.

W Gali, wśród blisko 2 tysięcy gości, obok najlepszych przedsiębiorców z całej Polski - członków BCC, wzięli udział: Janusz Lewandowski, komisarz UE ds. budżetu i programowania finasowego, członkowie rządu, m.in.: wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, minister skarbu Mikołaj Budzanowski; parlamentarzyści: m.in. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, poseł Ryszard Kalisz; dyplomaci; wybitni przedstawiciele świata kultury, nauki, duchowieństwo i znani publicyści.

Uroczystą galę rozpoczął koncert pt. „Przeboje światowej muzyki filmowej” w wykonaniu Chóru i Orkiestry Filharmoników Śląskich. Gali towarzyszyły jak co roku aukcje charytatywne i loterie, odbyły się także pokazy mody.

Jury konkursu bierze pod uwagę nie tylko wskaźniki ekonomiczne, ale również, jakość i nowoczesność produktów, poziom inwestycji oraz zaangażowanie w działalność charytatywną i dbałość o środowisko naturalne, a także zaangażowanie w działalność klubową.

Podczas Gali wręczono trzy Nagrody Specjalne wybitnym osobistościom spoza środowiska biznesu, za przyczynianie się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce.

Złotą Statuetkę za działania mające na celu wprowadzenie Polski do NATO, a tym samym zwiększenia zaufania zagranicznych inwestorów do Polski, otrzymał minister Janusz Onyszkiewicz, za skuteczne reformowanie polskiej gospodarki a zwłaszcza za przekształcenia przemysłu ciężkiego – premier Janusz Steinhoff oraz za wzrost wymiany handlowej do poziomu 6 mld 200 mln £ podczas piastowania przez niego funkcji premiera, przyjęcie polskich pracowników do pracy w Wielkiej Brytanii i poparcie starań Polski o członkostwo w Unii Europejskiej - premier Tony Blair.

Laudacje na cześć Laureatów wygłosili: premier Tadeusz Mazowiecki i przewodniczący Jerzy Buzek.

Podczas uroczystości wręczono Medale Solidarności Społecznej. To nagroda dla osób zaangażowanych społecznie, pomagających potrzebującym, propagujących ideę odpowiedzialności społecznej biznesu i budujących solidarność społeczną. W tym roku uhonorowano nią: Zbigniewa Niemczyckiego, Stanisława Łuniewskiego, Bogusława Miszczuka i Stanisława Kowalskiego. Medale wręczał minister w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński.

Relacja z wydarzenia.

aluprof