2021-04-12

Drzwi w systemie MB-79N – nowość od Aluprof

Informujemy, że w dniu 19.04.2021 roku wprowadzamy do oferty drzwi w systemie MB-79N. To nowoczesny i innowacyjny system okienno-drzwiowy w ofercie Aluprof, który jest odpowiedzią na wytyczne WT 2021 r.

Producent rozszerza ofertę o drzwi zaprojektowane na bazie systemu MB-79N, proponując rozwiązania o podwyższonej izolacyjności  termicznej i akustycznej. System jest następcą popularnego i szeroko stosowanego w budownictwie rozwiązania Aluprof MB-70. Profile mają jedynie 70 mm głębokości. Ich konstrukcja pozwala na zlicowanie powierzchni skrzydła i ościeżnicy – zarówno od zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczenia. Kształty profili pozwalają na budowę smukłych i wytrzymałych konstrukcji przy zachowaniu dobrej kinematyki. Duży zakres kształtowników gwarantuje uzyskanie wymaganej estetyki i wytrzymałości konstrukcji. Dodatkowo MB-79N umożliwia wykonywanie drzwi panelowych, co jeszcze bardziej rozszerza możliwości indywidualnego wykończenia.

Drzwi MB-79N mogą mieć wymiary do 2,8 m wysokości, 1,4 m szerokości i ważyć nawet 200 kg. Nawet w przypadku tak dużej konstrukcji, używanie drzwi jest proste i bezproblemowe – w drzwiach skonstruowanych na bazie systemów Aluprof można zastosować najnowocześniejsze rodzaje okuć, łącznie z funkcjami automatyki i kontroli dostępu.

System okienno-drzwiowy jest dostępny w trzech wariantach budowy, różniących się poziomem izolacji. Wersja MB-79N E to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie z prostą uszczelką centralną, MB-79N ST to wariant z dwukomponentową uszczelką, a konstrukcję MB-79N SI (o najlepszej izolacyjności termicznej) oparto o profile wyposażone we wkłady izolujące z EPS i dwukomponentową uszczelkę centralną.  Przekładki termiczne w MB-79N zostały wykonane innowacyjnego materiału o nowym kształcie, co pozwoliło na zastosowanie dodatkowej uszczelki w strefie izolacji profili w wariantach SI, oraz najlepiej izolowanym wariancie drzwi SI+, czyli wkładów izolacyjnych w strefie przekładki termicznej. 

Zalety i funkcjonalność systemu MB-79N

Parametry termiczne

- najlepiej izolowany termicznie system na rynku w tej kategorii głębokości profili
- izolacyjność termiczna umożliwiająca spełnienie wymagań WT2021 (Uw < 0,9 W/(m2K)) dla okna referencyjnego
- przekładki termiczne najnowszej technologii, wpływające na wysokie parametry izolacyjne- innowacyjne materiały o niskiej poziomie współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda)

Parametry użytkowe

- najlepsze na rynku parametry szczelnościowe - wodoszczelność E4500 (dla okna referencyjnego)
- izolacyjność akustyczna na poziomie 46 dB dla szyby o wartości 47 dB - optymalizacja budowy profili i układu uszczelnień z zastosowaniem dwukomponentowych uszczelek

Optymalna konstrukcja

- jedyne rozwiązanie na rynku PL z okuciami aluPilot, które pozwala na skrócenie czasu prefabrykacji okna o około 10 min
- kinematyka pozwalająca na wykonanie skrzydeł okien o szerokości od 250 mm
- maksymalna szerokość skrzydła okien to 1350 mm przy max wysokości 2700 mm
- skrzydła dedykowane do okuć obwiedniowych PVC (9 i 13mm) i ALU
- rozwiązanie dopasowane do przepisów obowiązujących na większości rynków zagranicznych
- szeroka ilość rozwiązań okienno-drzwiowych w tym rozwiązania na rynki eksportowe
- wiele rodzajów listew szklenia o różnych wysokościach
- szeroki zakres szklenia do 63 mm umożliwiające stosowanie szyb dwukomorowych o parametrach Ug = 0,5 W/(m2K)
- okucia w kolorze stolarki lub ew. wybór spośród wielu serii klamek dostosowanych do koloru stolarki

aluprof