2009-05-13

Energooszczędność budynków i budowli

W dniu 13 maja w Galerii Architektury SARP odbyła się konferencja zatytułowana Energooszczędność Budynków i Budowli . Tematami przewodnimi konferencji było budownictwo pasywne, energooszczędne technologie i produkty wykorzystywane w budownictwie a nawet zagadnienia związane z finansowaniem podniesienia efektywności wykorzystania energii w budynkach.

W dniu 13 maja w Galerii Architektury SARP odbyła się konferencja zatytułowana Energooszczędność Budynków i Budowli. Tematami przewodnimi konferencji było budownictwo pasywne, energooszczędne technologie i produkty wykorzystywane w budownictwie a nawet zagadnienia związane z finansowaniem podniesienia efektywności wykorzystania energii w budynkach.

Firma Aluprof jako partner tej konferencji zaprezentowała systemy aluminiowe o podwyższonej izolacyjności termicznej oraz nowości w ofercie firmy.

W odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie na wyroby budowlane o wysokiej izolacyjności termicznej firma Aluprof opracowała aluminiowe systemy okienno - drzwiowe z przegrodą termiczną: MB-70 HI, MB-70 US HI, ścianę osłonową na bazie okien MB-70 CW HI oraz fasadę słupowo - ryglową MB-SR 50 HI. Izolacyjność termiczna tych konstrukcji jest znacznie większa niż izolacyjność konstrukcji bazowych.