2011-03-29

Forster na Targach BAU

INNOWACYJNOŚĆ PRZYJAZNA ŚRODOWISKU

Na tegorocznych targach BAU w Monachium firma Forster pokazała wiele nowości ze szczególnym uwzględnieniem aspektów środowiskowych. W czasach, kiedy cały świat przy projektowaniu swoich produktów, skupia się wyłącznie na wybranych parametrach technicznych,  Forster stara się do tego procesu podchodzić całościowo, nie zapominając o recyklingu, a więc zagospodarowaniu swoich produktów nawet po zakończeniu pełnienia swojej funkcji, jak również o ekologii.

Dzięki znakomitym parametrom wytrzymałościowym stal wydaje się być idealnym materiałem do produkcji profili, które z kolei można idealnie wykorzystywać we wszelkiego rodzaju konstrukcjach zabezpieczających. Systemy stalowe przetestowane są w aplikacjach narażonych na brutalne użytkowanie, a wiele starszych budynków, w których wykorzystano konstrukcje stalowe są dowodami na ich długowieczność. W przypadku zastosowania profili ze stali nierdzewnej nie jest potrzebne antykorozyjne zabezpieczenie powierzchni konstrukcji jak i szczególna jej konserwacja. Można powiedzieć że stal nierdzewna jest surowcem w pełni odnawialnym, ponieważ obecnie, 98% materiału odzyskanego z wyeksploatowanych konstrukcji nadaje się do ponownego użytku.

SYSTEM TERMOIZOLOWANY FORSTER UNICO®

W tej linii produktów, Forster opiera się na systemie Forster Unico®, który osiąga odpowiednio wysoki współczynnik  izolacyjności termicznej dzięki swojej unikalnej konstrukcji . Jest to jedyny system profilowy wykonany całkowicie ze stali bez zastosowania plastikowych izolatorów. Rozszerzenie oferty o system z jeszcze większą izolacyjnością termiczną – Forster Unico Hi®– zaprezentowano na tegorocznych targach w Monachium. Lepsze parametry uzyskano tylko poprzez zastosowanie dwóch dodatkowych elementów w porównaniu z systemem standardowym.

System Forster Unico® został rozwinięty o dodatkowe możliwości zabezpieczające dla drzwi i okien, dzięki którym przeszedł pozytywnie testy na antywłamaniowość w klasie WK 1-3 oraz na kuloodporność w klasie FB4 -NS.

JESZCZE WIĘCEJ ELEGANCJI – DRZWI PODNOSZONO – PRZESUWNE

Izolowane termicznie drzwi podnoszone przesuwne w systemie Forster Unico HS® są teraz dostępne również jako drzwi dwuskrzydłowe. Wysokość elementu dobiegać może do 3,4 m , a szerokość do 4m dzięki czemu konstrukcja osiąga niespotykane rozmiary. System został w pełni przetestowany wg norm pozwalających znakować te konstrukcje znakiem CE.