2021-02-15

Global Office Park – nowa ikona Katowic w systemach ALUPROF

W stolicy Górnego Śląska powstaje wielofunkcyjny obiekt projektu architektów z Cavatina Holding. Trzy stumetrowe wieże i czwarty, niższy budynek biurowy stanowią kompleks uznawany za trendsetterską realizację na mapie Katowic. Dedykowane systemy aluminiowe we współpracy z architektami zaprojektowała firma ALUPROF z Bielska-Białej.

Transformację Górnego Śląska od lat napędza postępująca industrializacja. Swój udział w przeobrażaniu Śląska ma także ALUPROF. W województwie, w którym znajduje się siedziba firmy, blisko co drugi wznoszony budynek zawiera systemy tej marki.

Global Office Park to kolejna z realizacji w systemach ALUPROF usytuowana w sercu Katowic. W rejonie ulic Mickiewicza, Sobieskiego, Dąbrówki i Zabrskiej powstaje właśnie pierwszy na Śląsku koncept typu mixed-use realizowany na tak dużą skalę.

Wysokiej klasy wielofunkcyjny obiekt

Projekt zakłada budowę trzech wysokich na 100 metrów wież posadowionych na pięciokondygnacyjnym podium. Naprzeciwko umiejscowiono niższy, 6-piętrowy budynek.

Przestrzeń podium, licząca ponad 2800 m2, wypełni strefa gastronomiczno-usługowa zagospodarowana na wzór galerii. Wznoszące się nad nim wysokościowe bryły będą pełniły funkcję mieszkalno-biurową. W tej części powstanie aż 670 mieszkań – dla inwestorów przygotowano szeroką ofertę lokali o zróżnicowanych metrażach. Najniższy z budynków zagwarantuje aż 4 000 m2 nowoczesnej przestrzeni biurowej.

W obiekcie Global Office Park zastosowano wysokiej jakości rozwiązania aluminiowe firmy ALUPROF, takie jak ściana osłonowa słupowo-ryglowa MB-SR50N HI+ o wysokiej izolacyjności termicznej oraz system okienno-drzwiowy MB-86 SI, charakteryzujący się dużą wytrzymałością profili i podwyższonymi parametrami w zakresie termiki.

Specjalnie dla tej realizacji zaprojektowano system fasady elementowej MB-SE65. Szerokość słupa dylatacyjnego, przenoszącego obciążenia, wynosi zaledwie 65 mm i jest to optymalna konstrukcja spełniająca wymagania optyczne i techniczne tj. parametry statyczne, termiczne i akustyczne, wyróżniająca się spośród dostępnych rozwiązań fasad strukturalnych na rynku. To cecha systemu, będąca gwarancją funkcjonalności i nowoczesnego wyglądu przeszkleń. Rozbudowana oferta dostępnych akcesoriów umożliwia kątowe łączenie profili na słupach. Zastosowana technologia pozwala na wykonanie różnego rodzaju szklanych ścian – w tym osłonowych i wypełniających. Rozwiązanie zostanie wykorzystane w budynkach A i B kompleksu.

Ekologia i komfort

Zastosowanie energooszczędnych i proekologicznych rozwiązań pozwoli na dostosowanie katowickiego kompleksu do wymogów certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Wszyscy użytkownicy obiektu zyskają przestrzeń do wytchnienia od pracy czy miejskiego zgiełku w postaci strefy relaksu i zieleni, obejmującej także tarasy i patio, o łącznej powierzchni prawie 2 300 m2. Kompleks będzie przyjazny zarówno dla zmotoryzowanych (w projekcie uwzględniono prawie 2 000 miejsc parkingowych), jak i miłośników dwóch kółek, dzięki zapewnieniu miejsc postojowych oraz kompletnej infrastruktury wraz z szatniami i prysznicami.

Global Office Park został wyróżniony w prestiżowym konkursie European Property Awards 2019 w aż dwóch kategoriach. Obiekt okrzyknięto najlepszym wysokościowym projektem mieszkaniowym w Polsce. Z kolei za koncepcję wież biurowych Cavatina Holding otrzymała nagrodę w kategorii Office Architecture Poland.

aluprof