2022-07-07

Imponujące rozmiary drzwi przesuwnych MB-SKYLINE TYPE R

Aluprof wprowadza do oferty kolejne nowości, tym razem w nowoczesnym systemie drzwi przesuwnych z ukrytą ramą MB-SKYLINE TYPE R. Za ultra lekkim wyglądem kryje się teraz potężna technologia.

Współczesne budownictwo często wykorzystuje ogromne przeszklenia, które nadają budynkom wielkomiejskiego i eleganckiego charakteru. Są coraz częściej i coraz chętniej stosowane zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Obserwując te trendy Aluprof sukcesywnie rozwija portfolio swoich systemów przesuwnych, aby dawały architektom i użytkownikom jeszcze większą swobodę w łączeniu wnętrza domu z tarasem.

Nowoczesny system drzwi przesuwnych z ukrytą ramą MB-SKYLINE TYPE R oferuje od teraz jeszcze więcej możliwości. Choć konstrukcja dzięki wąskim kształtownikom aluminiowym wygląda niezwykle lekko, to umożliwia wykonanie 4-metrowego ruchomego skrzydła o wadze do 1200 kilogramów. Takie imponujące parametry mogą zostać osiągnięte dzięki zastosowaniu nowoczesnego ukrytego siłownika.

Kolejną nowością w systemie MB-SKYLINE TYPE R jest symetryczny wąski słupek w konstrukcji 3-kwaterowej ze środkową częścią otwieraną (tzw. schemat G), który można stosować również dla sterowania ręcznego. Pozwala optymalnie dobrać układ i podział dużych przeszkleń z drzwiami przesuwnymi do indywidualnej aranżacji wnętrza i układu jego elementów.

Przy tak dużych gabarytach drzwi, jakie oferuje system MB-SKYLINE TYPE R bardzo ważne jest zabezpieczenie ich bezproblemowego otwierania.

„We współczesnym budownictwie bardzo często optymalizuje się projekty budynków pod względem zużycia materiałów i sztywności konstrukcji nośnych, a dostawcy wielkogabarytowej stolarki w pewnych sytuacjach muszą liczyć się z możliwości występowania ugięć stropów nad konstrukcjami okien czy drzwi. Aluprof oferuje specjalny kształtownik kompensacyjny z przegrodą termiczną, który pewnie mocuje konstrukcję do stropu, zapobiegając jego naciskowi na ościeżnicę drzwi. Pozwala to na bezpieczne i wygodne użytkowanie dużych konstrukcji przesuwnych niezależnie od warunków, w jakich funkcjonują.” - mówi Michał Marcinowski, Produkt Menadżer Aluprof.

Ogromnymi atutami systemu MB-SKYLINE TYPE R są ukryta rama i wąskie profile, które zapewniają użytkownikom panoramiczny widok. Całość sprawia wrażenie, że drzwi niemal nie stanowią bariery między budynkiem a otoczeniem. Dużą wartością dla użytkowników jest także większy i wydłużony dostęp do światła dziennego. Możliwości tego systemu dają nam niespotykaną dotąd swobodę wykorzystywania dużych, ruchomych przeszkleń w nowoczesnych budynkach, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.