2022-08-17

Inauguracja showroomu firmy Aluprof System Czech w Pradze

Końcem czerwca 2022 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowego showroomu spółki Aluprof System Czech w Pradze. Jest to miejsce inspiracji dla architektów, projektantów, producentów, a także prywatnych inwestorów, którzy mogą skorzystać ze wsparcia doświadczonych konsultantów i wybrać rozwiązania najbardziej odpowiadające ich indywidualnym potrzebom.

Na lokalizację showroomu nieprzypadkowo wybrano zrewitalizowany biurowiec w prężnie prosperującej dzielnicy biznesowej Brumlovka. Miejsce to bowiem od końca lat 90-tych rozbudowywane jest przez jednego inwestora - firmę Grupa Passerinvest - w duchu wysokiej jakości urbanizmu i długoterminowego zrównoważonego rozwoju. To doskonale wpisuje się w główną misję firmy Aluprof, która zgodnie z hasłem „Let’s build a better future” promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania na rzecz dekarbonizacji środowiska.

W praskim showroom na blisko 180 m² powierzchni można zobaczyć pełną gamę zrównoważonych konstrukcji, w tym m.in. okna i drzwi w systemach MB-86 i MB-104 Passive, które powstały przede wszystkim z myślą o budynkach energooszczędnych i pasywnych. Zaprezentowane są tutaj również panoramiczne bezramowe drzwi przesuwne MB-Skyline, drzwi podnoszono-przesuwne w systemie MB-77HS, drzwi harmonijkowe w systemie MB-86 FOLD LINE, a także szeroka gama rozwiązań fasadowych. Ponadto można przetestować działanie osłon przeciwsłonecznych oferowanych przez firmą Aluprof, takich jak rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe czy screeny, które w dużej mierze przyczyniają się do zachowania prawidłowego bilansu energetycznego i komfortu cieplnego budynków. Na uwagę zasługują również systemy przeciwpożarowe i dymoszczelne, które dzięki przemyślanej technologii pozwalają na szybką i bezpieczną ewakuację użytkowników budynków. Należą do nich m.in. elementy o odporności ogniowej do klasy EI120, produkty dymoszczelne oraz klapy RWA do odprowadzania dymu. Podczas wizyty zwiedzający mogą zapoznać się z nie tylko z kompleksową ofertą marki Aluprof, ale również porozmawiać z naszymi doradcami techniczno-handlowymi na temat wszystkich oferowanych rozwiązań oraz nowości, które miały swoją premierę w ostatnim czasie.

Otwarcie showroom w Pradze stanowi kolejny etap rozwoju marki Aluprof na rynkach międzynarodowych. Liczymy, że nasze innowacyjne rozwiązania, których ekologiczna wartość wyrażona jest poprzez certyfikaty zielonego budownictwa: BREEAM, LEED, DGNB czy Well będą wykorzystywane w najbardziej prestiżowych projektach nie tylko w Czechach, ale na całym świecie.