2008-04-08

Jak wykonać solidne drzwi szybko i ekonomicznie?

Od wejścia do sprzedaży systemu MB-59SE upłynęło już trochę czasu, jednak jest to na tyle interesujący produkt, że chcielibyśmy zachęcić do korzystania z niego szczególnie tych z Państwa, którzy jeszcze nie mieli okazji przekonać się o jego zaletach.

MB-59SE jest częścią systemu okienno-drzwiowego MB-59S i służy do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej drzwi oraz konstrukcji okiennych z drzwiami, bardzo ekonomicznych a jednocześnie charakteryzujących się dobrymi własnościami użytkowymi. Istotnym walorem systemu jest możliwość gięcia profili, co pozwala wykonać różnego rodzaju łuki oraz konstrukcje łukowe.

Głębokość kształtowników MB-59SE wynosi 50 mm. Zastosowane materiały i rozwiązania konstrukcyjne gwarantują uzyskanie wysokich parametrów technicznych: bardzo dobrą izolację termiczną, wysoką szczelność na przenikanie wody i powietrza a przy tym pozwalają na skrócenie czasu produkcji i montażu. Dzięki zastosowaniu specjalnych przekładek termicznych o szerokości 16 mm z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym i uszczelek konstrukcje z MB-59SE cechuje niska wartość współczynnika przenikania ciepła U - profile spełniają wymagania termiczne dla grup materiałowych 2.1 lub 2.2 wg DIN 4108. Montowane mogą być w nich standardowe okucia renomowanych firm. System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 4,5 mm do 31,5 mm.

Drzwi MB-59SE przeszły liczne badania zgodnie z normami EN uzyskując bardzo dobre wyniki, od marca 2007 są przedmiotem aprobaty AT-15-6357/2007.

Więcej informacji na temat systemu MB-59SE znajdziesz tutaj

aluprof