2019-10-01

Klątwa obfitości by Ewa Ewart - zaangażowanie Aluprof w kwestie ekologiczne

Aluprof włącza się w inicjatywę UN Global Compact Fundacji Green World - promocję projektu edukacyjno - ekologicznego zatytułowanego "Klątwa Obfitości" przygotowanego przez Ewę Ewart - dziennikarkę wielokrotnie nagradzaną reżyserkę filmów dokumentalnych, specjalizującą się w filmach przełomowych i mocno przemawiających do odbiorcy. Pani Ewa Ewart urodziła się i wychowała w Polsce, ale większość swojego życia zawodowego spędziła w Londynie, Anglii, pracując dla telewizji BBC. Podróżowała i pracowała w wielu krajach na świecie, gdzie zrealizowała dokumenty śledcze, polityczne i programy poruszające kwestie społeczne.

Global Compact Network Poland wspiera działania Ambasadorki Zrównoważonego Rozwoju Global Compact – Ewy Ewart. Razem dążymy do osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, przede wszystkim poprzez działania uświadamiające w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Pokazując dylemat związany z Parkiem Yasuni w Ekwadorze, film stawia pytanie przed całym społeczeństwem międzynarodowym: czym ryzykujemy, zważywszy na ekologiczne konsekwencje kontynuowania wydobycia ropy naftowej, jeżeli odrzucimy radykalną zmianę naszego podejścia do jej eksploatacji na całym świecie?

Jako Global Compact Network Poland angażujemy się w działania wspierające i promocyjne nowego dokumentu Ewy Ewart „Klątwa Obfitości”. Film przyciąga uwagę widza do problemów środowiskowych mieszkańców Parku Yasuni. Pokazuje, że trudności dalekiego Ekwadoru stają się bliskie każdemu, gdyż odpowiedzialność za ochronę środowiska spoczywa na całej społeczności międzynarodowej.

Warto przypomnieć, że Aluprof jako część Grupy Kęty jest sygnatariuszem projektu UN Global Compact. Projekt wspiera implementację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ - SDG 13 | SDG 15. Projekt realizowany przez Fundację Green World ma zasięg ogólnopolski. Uroczysty pokaz filmu miał miejsce na Zamku w Poznaniu w dniu 19 09 2019 podczas, którego uczestniczyli przedstawiciele i partnerzy firmy Aluprof.

Zachęcamy do śledzenia projektu: http://klatwaobfitosci.pl/#ewaewart

aluprof