2021-10-18

Kolejne wyjątkowe spotkanie – Bogdan Zaha w studio online już 21 października o 14.00

Jak rozwój technologiczny wpłynie na zawód architekta? Czy architektura parametryczna polepszy jakość przestrzeni budynków, miast i środowiska? Jakie przeszkody stają na drodze najbardziej „zielonych” projektów? By zmierzyć się z tymi pytaniami, już w czwartek 21 października o 14:00 studio online Future Builders zagości Bogdan Zaha, architekt – projektant pracowni Zaha Hadid Architects, naukowiec i wykładowca.

Ekspert w dziedzinie projektowania parametrycznego

Bogdan Zaha to projektant obliczeniowy oraz światowej sławy architekt z ikonicznej pracowni Zaha Hadid. Absolwent University of Applied Arts i członek Klastra Zaha Hadid Architects, kieruje zespołami projektowymi na wszystkich etapach projektowania. Aktualnie mieszka w Londynie.

Posiada doświadczenie obejmujące wiele etapów projektowych – ze szczególnym uwzględnieniem modelowania parametrycznego i zaawansowanych metodologii projektowania geometrycznego.

Samodzielnie oraz wraz ze swoim zespołem opracował takie projekty, jak m.in.: Alai Residential Complex w Meksyku, Beijing Daxing International Airport, Masaryk Railway Station Central Business District w Pradze, wieże w Nowym Jorku, Business District we Frankfurcie czy Terminal nr 6 dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Heathrow w Londynie.

Nowy początek

Jest to finałowy wywiad pierwszego cyklu Future Builders – spotkań dotyczących perspektyw rozwoju architektury, nowych technologii czy trendów. Przez ostatnie 2 miesiące gwiazdy architektury spotykały się w studio online z adeptami branży, doświadczonymi projektantami, oraz pasjonatami architektury, by rozmawiać o jej przyszłości.

To jednak dopiero początek tej wyjątkowej inicjatywy. Aluprof, inicjator i realizator tego międzynarodowego projektu, będzie go kontynuować, nawiązując dialog z coraz większą liczbą specjalistów i autorytetów z branży.

Informacje dotyczące kolejnych działań pojawiać będą się na portalach oraz mediach społecznościowych organizatora oraz Future Builders.

Tymczasem nagrania ze wszystkich spotkań, m.in. najnowszego, którego gościem był Álvaro Leite Siza zamieszczone są na stronie Future Builders.

Widzimy się wkrótce!