2011-08-08

Konkurs plastyczny Aluprof - "Kto najbardziej potrzebuje pomocy?"

W tegorocznej VI już edycji konkursu plastycznego organizowanego przez firmę Aluprof dla dzieci pracowników wzięło udział 96 uczestników – dokładnie o 20 więcej niż w zeszłym roku. Cieszymy się rosnącym zainteresowaniem konkursem i mamy nadzieję na podwojenie tej cyfry w przyszłym roku, szczególnie, że za każdym razem na uczestników czekają bardzo ładne i wartościowe upominki - mówi Bożena Ryszka – Główny Specjalista ds. PR w firmie Aluprof. W tym roku wszystkie dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone do Kina Cinema City w bielskiej Galerii handlowej Gemini Park, gdzie wręczono im nagrody – m.in. gry Lego, Zgadnij Kto To ? czy Skaczące Małpki. Specjalnie dla najmłodszych dzieci wyemitowana została premiera bajki „Kubuś i przyjaciele”. Trochę starsze dzieci mogły obejrzeć drugą część popularnej bajki o przygodach brawurowego samochodzika Zygzaka Mcqueen – Carsy 2.

Tematyka konkursu związana była z powoływaną przez GK Kęty Fundację, której nadrzędnym celem ma być otoczenie opieką podopiecznych domów dziecka. Firma powołując Fundację pragnie zwrócić uwagę otoczenia, swoich pracowników a także innych firm działających w regionie na konieczność niesienia pomocy młodym ludziom, którzy zostali skrzywdzeni przez los i u progu dorosłości są zdani wyłącznie na siebie. Dla chętnych i ambitnych twórców było dodatkowe zadanie – zaprojektowanie logotypu dla powstającej Fundacji.

Dzieci w swoich pracach plastycznych wskazywały, że ich zdaniem pomocy potrzebują: chorzy i niepełnosprawni ludzie, dzieci w domach dziecka, bezdomne zwierzęta, dzieci w Afryce, ludzie starsi oraz rodzice.

Jury nie wyłoniło zwycięzców, podkreślając że wszystkie prace były piękne. Szczególną uwagę Jury zwróciły prace – Tomasza Surowca, Klaudii Drzewieckiej oraz Dagmary Wydry za projekt logotypu oraz Borysa Ratusznego, Nataszy Durajczyk, Przemysława Drzewieckiego, Anny Gajdosz, Weroniki Klag, Aleksandry Chrapczyńskiej, Marty Pochopień za prace związane z tematyką konkursu.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie a Zarządowi Aluprof S.A. za ufundowanie cennych nagród.