2012-08-09

Największa inwestycja w historii Aluprof

Aluprof jest jedną z niewielu polskich firm, która nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat tworzy własną myśl techniczną, a od kilkunastu sprzedaje własny know how.

W ramach założonej strategii Aluprof systematycznie i konsekwentnie rozwija swoją działalność, pozyskując nowych partnerów handlowych oraz poszukując nowych rynków zbytu. Dzieje się tak dzięki dostarczaniu produktów najwyższej jakości przy jednoczesnym najwyższym poziomie obsługi. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, jakie świat stawia przed współczesną architekturą, tworzy coraz doskonalsze systemy aluminiowe zarówno pod względem termiki, wodoszczelności, wytrzymałości na obciążenia, jaki również estetyki i bezpieczeństwa użytkowania.

W związku z tak intensywnym rozwojem, Aluprof rozpoczął największą w historii firmy inwestycję w rozbudowę zakładów w Bielsku-Białej i Opolu.

Będzie to nasze centrum rozwojowe, na które przeznaczamy w najbliższych dwóch latach nakłady w wysokości 100 mln zł. Pomimo dużych w ostatnich latach inwestycji w zaplecze magazynowo – produkcyjne uznaliśmy, że dla sprawnej obsługi rosnącej liczby zamówień, musimy zwiększyć powierzchnię magazynową i produkcyjną Zbudujemy dwie hale, automatyczne magazyny wysokiego składowania o powierzchni 25 tys. m2. Patrzymy w przyszłość i widzimy duży potencjał dla wzrostu zapotrzebowania na wyroby aluminiowe w najbliższych latach. Priorytetem dla nas jest dostarczanie najwyższej jakości produktów przy jednoczesnym najwyższym poziomie obsługi naszych klientów. To dzięki zaufaniu jakim do tej pory obdarzyli nas nasi klienci staliśmy się liderem na polskim rynku - powiedział Tomasz Grela, Dyrektor Generalny, Prezes Zarządu Aluprof S.A.

Dzięki ewolucji oferty w stronę innowacyjnych produktów oraz skutecznym zabiegom handlowo-marketingowym związanych z promocją tych produktów, Aluprof stał się niekwestionowanym liderem na polskim rynku systemów aluminiowych oraz systemów rolet i bram.