2023-06-12

Nawiewniki Brevis Insolio – nowość w ofercie Aluprof

Nawiewniki to bardzo przydatne urządzenia, montowane w każdym pomieszczeniu, w którym zależy nam na zapewnieniu optymalnej wymiany powietrza. Innowacyjna technologia zastosowana w nawiewniku Insolio firmy Brevis sprawia, że powierzchnia nawiewnika pozostaje sucha nawet podczas dużych mrozów, nie wychładza nadmiernie pomieszczeń oraz, co bardzo istotne, posiada badania termiczne wykonane w Instytucie Techniki Budowlanej (ITB), które to potwierdzają.

Korzystną cechą tego nawiewnika, zarówno dla konstrukcji ślusarki, jak i dla zmniejszenia ilości koniecznych obróbek, jest sposób montażu bez ingerencji w konstrukcję ramy okna. Wymienna kaseta pozwala na modyfikowanie funkcji urządzenia, dostosowując je do indywidulanych potrzeb. Konstrukcja jest bardzo solidna, wykonana z aluminium. Istnieje też możliwość zamontowania go na etapie montażu stolarki okiennej, z wykorzystaniem luzu montażowego.

W ofercie Aluprof dostępne są 3 warianty kolorystyczne nawiewników Insolio RAL 9005, RAL 7016 i RAL 9016, a dostępne są one dla systemów: MB-79N, MB-86, MB-86N, MB-104 Passive, MB-77HS. Można je zamówić zarówno Z jak i BEZ filtracji antysmogowej.

Produkt posiada dokumenty: KOT z ITB (Instytut Techniki Budowlanej) oraz National Technical Approval  z DIBT (Deutsches Institut für Bautechnik)

Film przedstawiający sposób działania nawiewnika Insolio: link