2015-07-15

Nowoczesne systemy ścian wewnętrznych - kolejna odsłona: MB-80 OFFICE

W dzisiejszym rozumieniu nowoczesne obiekty to takie, które są zaprojektowane zgodnie z koncepcją architektury otwartej. Powszechne stają się budynki użyteczności publicznej, w których zastosowano systemy fasadowe pozwalające na tworzenie dużych przeszklonych konstrukcji, dzięki którym do wnętrza budynków wpada znacznie więcej światła dziennego.

Trend ten ma swoje odzwierciedlenie również w projektowaniu przestrzeni wewnątrz obiektów, co stwarza zapotrzebowanie na różnego rodzaju ściany działowe. Na rynku dostępna jest bogata oferta produktów dających możliwość dostosowania i ukształtowania powierzchni użytkowej do indywidualnych potrzeb firmy, a także, w razie konieczności, jej łatwą reorganizację.W pomieszczeniach biurowych, gdzie konieczne jest wygłuszenie wnętrza warto zamontować ścianki dwuszybowe MB-80 OFFICE. To nowość w ofercie firmy. Głównymi zaletami tej konstrukcji jest uniwersalność w aranżowaniu przestrzeni biurowej i dobra izolacyjność akustyczna połączona z prostotą wykonania całości robót na budowie. System ten umożliwia zastosowanie wewnętrznych żaluzji międzyszybowych i różnego rodzaju wypełnień nieprzeziernych: płyt meblowych grubości 16-18 mm lub płyt gipsowo-kartonowych, a także ukrycie przewodów instalacyjnych wewnątrz kształtowników ścianki. Biorąc pod uwagę możliwości wykonywania na profilach aluminiowych różnych powłok dekoracyjno-ochronnych przegrody te są produktem idealnym do zaprojektowania nowoczesnego biura. Tego typu ścianę można także w razie potrzeby połączyć ze zwykłą ścianą wykonaną z karton-gipsu o grubości 75 mm.

W praktyce możliwości zastosowania systemu MB-80 OFFICE w powierzchniach komercyjnych są niemal nieograniczone również z uwagi na fakt, iż kąt załamania ściany może wynosić od 90 do 180 stopni. Pozwala to na kształtowanie zabudowy w dowolny sposób do maksymalnej wysokości 4,5 metra. W ściankach tego typu w zależności od zakładanej estetyki i wymaganego komfortu użytkowania pomieszczeń można stosować drzwi przymykowe: klasyczne, profilowe systemu MB-45S lub całoszklane systemu MB-45 OFFICE, a także całoszklane drzwi wahadłowe systemu MB-EXPO.

Ściany działowe są nieodzownym elementem każdego współczesnego budynku biurowego. Pozwalają one nie tylko odpowiednio organizować jego przestrzeń i ułatwiać stworzenie ergonomicznego i przyjaznego środowiska pracy. Nierzadko przez pryzmat ich wyglądu postrzegana jest renoma firmy, dlatego tak ważne jest stosowanie produktów, które zapewniają uzyskanie odpowiedniej jakości wykonania, estetyki, a także wysokiego poziomu funkcjonalności. System MB-80 OFFICE to jeden z wielu produktów Aluprof posiadających wszystkie te cechy, jak również dających mnóstwo możliwości adaptacji do różnych wymagań i potrzeb firm.