2022-07-04

Nowoczesność, elegancja i wygoda. System drzwi harmonijkowych MB-86 Fold Line HD

Aluprof SA, jeden z wiodących dostawców systemów aluminiowych w Europie, wprowadził do oferty nowy system drzwi harmonijkowych z przegrodą termiczną MB-86 FOLD LINE HD. Zastosowane w nim technologie pozwalające na otwieranie drzwi na zewnątrz i do wewnątrz zapewniają uniwersalność tego rozwiązania oraz szeroki wachlarz możliwości dostosowania go do potrzeb klientów biznesowych i indywidualnych.

Zewnętrzne drzwi harmonijkowe dają użytkownikom dużą swobodę. Można dzięki nim w łatwy sposób wykorzystać piękną pogodę i niemal dosłownie zlikwidować barierę pomiędzy wnętrzem budynku a jego otoczeniem. Drzwi takie mogą stanowić doskonałe, szerokie przejście z domu na taras albo połączenie kawiarni lub restauracji z jej terenem zewnętrznym, na przykład ogrodem wykorzystywanym latem.

System MB-86 FOLD LINE HD to rozwiązanie bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu, a jednocześnie posiadające wysokie parametry techniczne oraz umożliwiające wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach. Drzwi harmonijkowe mogą być otwierane zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz budynku. Mogą mieć dowolny układ konfiguracji skrzydeł. To nowoczesny produkt, zaprojektowany z myślą o spełnieniu wysokich wymagań użytkowników, co jest szczególnie doceniane przez architektów, pozwalając na dużą swobodę podczas projektowania.

Ulepszono wszystkie parametry systemu w stosunku do jego poprzednika. MB-86 FOLD LINE HD pozwala na zbudowanie konstrukcji składającej się do 8 skrzydeł drzwiowych o wysokości do 3 metrów i szerokości w zakresie 0,7-1,2 m. Oferuje możliwość wykonywania konstrukcji składanych zarówno symetrycznie jak i asymetrycznie oraz konstrukcji narożnych (panoramicznych). W systemie MB-86 FOLD LINE HD zostały wprowadzone nowe okucia dzięki którym można stosować skrzydła o ciężarze do 120 kg.

- Nasz nowy system pozwala na stosowanie szklenia o grubości do 61,5 mm, co umożliwia zastosowanie wszystkich spotykanych na rynku szyb dwukomorowych, w tym akustycznych czy antywłamaniowych. Drzwi harmonijkowe systemu MB-86 FOLD LINE HD można wykonać z wieloma różnymi rozwiązaniami progowymi, w tym w wersji z progiem ukrytym, który szczególnie polecany jest do pomieszczeń dla osób starszych lub niepełnosprawnych – mówi Michał Marcinowski – Produkt Menadżer z Aluprof.

aluprof