2020-06-30

Nowość na polskim rynku stolarki aluminiowej - aluPilot tylko w ALUPROF

Innowacyjne okucie aluPilot już dostępne na polskim rynku. Dystrybutorem tego rozwiązania w kraju jest ALUPROF. To nowoczesne rozwiązanie pozwala zwiększyć efektywność pracy producenta i przyspieszyć produkcję okna nawet o 10 minut!

aluPilot

System okuciowy aluPilot pozwala na szybki montaż okien z użyciem mniejszej ilości części oraz narzędzi. To innowacyjne rozwiązanie oznacza możliwość rezygnacji z kłopotliwych części procesu jak wybijanie otworów, przycinanie elementów na długość oraz operację wycinania naroży skrzydła we wrębie. Nowa koncepcja okuwania zakłada innowacyjny sposób montażu — elementy są łączone od czoła wrębu, przy użyciu poręcznej łopatki i ze sobą za pomocą listew w 7 różnych długościach. AluPilot oznacza oszczędność czasu i kosztów eksploatacji oraz efektywnej pracy. 

Proces produkcji okuć

Zminimalizowana liczba elementów, z której składa się okucie oraz uproszczenie montażu pozwala na skrócenie procesu produkcji okna o około 10 minut.  Dodatkowo, zmniejszenie asortymentu okuć ALUPROF usprawniło przebieg wytwarzania elementów aluminiowych, co pozwala na jeszcze bardziej indywidualne podejście do każdego klienta. Elementy gotowe do użytku, wraz z kompletem montażowym dostarczane są przez producenta, co pozwala na dopasowanie listew transmisyjnych do wymiaru okien.

Badania i certyfikaty

We współpracy z firmą Winkhaus, ALUPROF miał możliwość przeprowadzenia certyfikacji okuć aluminiowych w niemieckim laboratorium. Wykonano serię badań wstępnych, sprawdzając między innymi przepuszczalność powietrza, szczelności na wodę opadową i odporność na obciążenie wiatrem. Pozwoliło to przygotować okucia w optymalnej konfiguracji do badań w zewnętrznej placówce badawczej. aluPilot posiada certyfikat QM 328 instytutu ift Rosenheim. Winkhaus zajął się również monitorowaniem i wsparciem procedury badawczej i certyfikacji stolarki ALUPROF w niezależnych instytutach.  Innowacyjne rozwiązanie w branży stolarki aluminiowej aluPilot dostępne jest już na polskim rynku! Nowy system znajdziecie Państwo tylko w ofercie systemów aluminiowych, które oferuje firma ALUPROF SA.