2024-06-26

Okucia Roto NX w ofercie Aluprof

Okucia rozwierno-uchylne z rodziny Roto NX do okien aluminiowych są już dostępne w ofercie Aluprof. To popularny system, wykorzystywany również w stolarce drewnianej i PCW, dlatego jest dobrze znany producentom i łatwy do zaadoptowania w przypadku ślusarki.

Rodzina okuć Roto NX została stworzona z myślą o ekonomicznej i zindywidualizowanej produkcji okien i drzwi balkonowych. W ślusarce aluminiowej okucia te znajdą zastosowanie w systemach z rowkiem 16 mm. Oznacza to, że mogą być stosowane w takich kształtownikach Aluprof jak: MB-45, MB-59S, MB-60, MB-70, MB-79N, MB-86, MB-86N, MB-104 oraz MB-Slimline. Okucia są kompatybilne z różnymi wariantami termicznymi tych systemów.

Okucia Roto NX umożliwiają zastosowanie skrzydeł o masie do 130 kg, a zbieżność niektórych elementów z okuciami przeznaczonymi do stolarki z PCW i drewnianej upraszcza i przyspiesza montaż konstrukcji. Dolny zawias wrębowy ma zintegrowaną tuleję w rolce, co zmniejsza tarcie i zwiększa trwałość, z kolei zintegrowana wentylacja (bez dodatkowego elementu) oznacza dla użytkowników większy komfort użytkowania. System ten może być wykorzystywany również do drzwi balkonowych z progiem a w następnym etapie wdrożenia będzie rozwinięty o okna łukowe oraz skośne.

Więcej informacji na temat Roto NX dla aluminiowych okien i drzwi balkonowych znajduje się w katalogu okuć dostępnym w Strefie Autoryzowanej.

aluprof