2024-07-08

Okucia Sobinco Chrono Standard w ofercie Aluprof

Chrono Standard od belgijskiego dostawcy Sobinco to zatrzaskowy system okuć okiennych, popularny m.in. w krajach Beneluksu. Przeznaczony jest do aluminiowych okien i drzwi balkonowych ze standardowym eurorowkiem.

Stosowanie okuć Sobinco Chrono Standard (system z zawiasami nawierzchniowymi) oznacza dla producentów bardzo szybki montaż, ponieważ jest to system całkowicie zatrzaskowy, w którym zastosowano specjalne popychacze z tworzywa sztucznego. Umożliwiają one łatwą regulację w szerokim zakresie. Co ważne, system łączenia popychaczy składa się z 11 elementów o różnych długościach, dzięki czemu nie ma potrzeby ich cięcia, co przekłada się na większą precyzję przy produkcji oraz szybsze okuwanie. Ponadto główne elementy okucia są wstępnie zmontowane. Opcjonalnie dostępna jest mikrowentylacja, kontaktron oraz ogranicznik otwarcia.

Wszystkie elementy tego systemu okuciowego od Sobinco zostały wykonane z materiałów nierdzewnych. Maksymalne rozmiary skrzydła wynoszą 1700 mm szerokości i 2800 mm wysokości. Masa maksymalna skrzydła to z kolei 130 kg. Okucia mają szeroki zakres zastosowań – mogą być używane do okien rozwierno-uchylnych i uchylno-rozwiernych, rozwiernych, uchylnych oraz z ruchomym słupkiem.

Więcej informacji na temat Sobinco Chrono Standard dla aluminiowych okien i drzwi balkonowych znajduje się w katalogu okuć dostępnym w Strefie Autoryzowanej.

aluprof