2016-04-28

OVO Wrocław w systemach Aluprof

We Wrocławiu zostanie oddany do użytku obiekt OVO Wrocław, który powstał według projektu pracowni Gottesman–Szmelcman Architecture. Wizjonerski koncept obiektu łączy kilka funkcji w jednym budynku: ekskluzywne apartamenty, biura, lokale usługowe, centrum fitness oraz pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, z prawie 200 luksusowymi pokojami, restauracją i kasynem. W części mieszkalnej OVO znajdzie się 168 apartamentów, w tym 26 penthouse’ów na najwyższym piętrze.

Na szczególną uwagę zasługuje niezwykła elewacja budynku, do realizacji której wykorzystano systemy aluminiowe Aluprof: fasadowe MB-SR60 oraz okienne MB-70HI. Całość zmieści się w opływowej formie, która przypomina kroplę wody. Systemy zostały dobrane ze względu na oczekiwania architektów odpowiedzialnych za projekt tej inwestycji, w szczególności: wymagane parametry termiczne, statyczne oraz wizualne.

W futurystyczny projekt zainwestowała Wings Properties Sp. z o.o., która wchodzi w skład dużej grupy deweloperskiej Star Group Poland. Grupa zrealizowała m.in. hotel The Granary we Wrocławiu.