2012-05-23

PGE Arena Triumfuje

Stadion PGE Arena w Gdańsku zaprojektowany przez pracownię architektoniczną RKW Rhode Kellermann Wawrowsky został zwycięzcą konkursu Stadium Business Awards 2011 w kategorii "Architektura i projekt". Polski stadion jeszcze w trakcie nominacji był jednym z faworytów, mimo silnej konkurencji m.in. ekologicznego prototypu z Kataru czy stadionu Air Berlin Arena etc.

Triumf gdańskiego stadionu jest również powodem do dumy dla firmy ALUPROF S.A., która była dostawcą systemów aluminiowych pod jego budowę i która to specjalnie pod tą inwestycję opracowała nowe rozwiązanie systemu pokrycia dachowego.

Nagrody Stadium Business Awards są wręczane od trzech lat, przyznawane są w 18 kategoriach, m.in. dla najlepszego obiektu roku, za najlepszą architekturę, dla najlepszych zarządców stadionów i za wydarzenie roku. Stadion Narodowy w Warszawie i Stadion Miejski we Wrocławiu rywalizowały w kategorii najlepszy nowy stadion niestety przegrały starcie o ten zaszczytny tytuł ze stadionem The American Express Community Stadium w angielskim Brighton.