2016-07-28

PROXIMO - gwiazda wśród biurowców w systemach Aluprof

Na warszawskiej Woli na obrzeżach Centralnego Obszaru Biznesu powstaje jeden z najnowocześniejszych kompleksów handlowo-usługowych w Polsce. PROXIMO, którego nazwa pochodzi od gwiazdy Proxima Centauri będzie składał się z dwóch biurowców w standardzie klasy A, o łącznej powierzchni 46 335 m².

Ten wielofunkcyjny kompleks charakteryzuje się połączeniem estetyki, funkcjonalności oraz nowoczesnych technologii, które mają zapewnić najemcom komfort użytkowania. Jedną z idei, która przyświecała architektom podczas projektowania było zrównoważone budownictwo, dlatego też w trakcie budowy zastosowano przyjazne środowisku materiały budowlane i wykończeniowe, które mają emitować minimalne ilości lotnych związków organicznych, co ma wpłynąć znacząco na poprawę jakości powietrza wewnątrz biur. Środowiskowe podejście do budowy, komfort użytkowania czy odpowiednia lokalizacja to główne czynniki, które wpłynęły na fakt otrzymania przez PROXIMO międzynarodowego certyfikatu BREEAM na poziomie VERY GOOD.

Nowoczesny charakter inwestycji zapewnia połączenie betonu, szkła i aluminium. Duże przeszklenia powstały dzięki zastosowaniu systemu fasady słupowo-ryglowej Aluprof MB-SR50N HI+ , która przeznaczona jest do konstruowania lekkich ścian osłonowych i cechuje się wysoką izolacyjnością termiczną. W trakcie realizacji pierwszego etapu budowy zastosowano również inne systemy oferowane przez nasza firmę: MB-SR50N EFEKT, MB-86SI, MB-DPA oraz MB-SUNPROF. Inauguracja otwarcia pierwszego z biurowców miała miejsce 16.06.2016 roku.

Projekt budynku powstał dzięki współpracy pracowni architektonicznej: Rolfe Judd oraz biura Pininfarina.

Generalny wykonawca: HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie

Wykonawca ślusarki aluminiowej w systemach Aluprof: Grupa OPEUS Sp. z o.o.