2022-04-19

Ruszyła IV edycja konkursu "Obiekt Roku w Systemach Aluprof"

Ruszyła IV edycja międzynarodowego konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof – jednego z najważniejszych wydarzeń branży architektonicznej w Polsce. Po raz kolejny profesjonalne jury wybierze najciekawsze realizacje powstałe z wykorzystaniem systemów Aluprof. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy przewidzieli też głosowanie dla internautów – autor projektu, który zdobędzie najwięcej ich głosów, otrzyma "Wyróżnienie Internautów".

Konkurs „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” adresowany jest do pracowni architektonicznych i samodzielnych architektów, w których projektach – powstałych między 1 stycznia 2018 roku a 30 czerwca 2022 roku (lub wcześniej, o ile nie były zgłaszane do poprzednich edycji) – wykorzystano systemy firmy Aluprof. Ideą konkursu, organizowanego już po raz czwarty, jest wyróżnienie najciekawszych obiektów bazujących na rozwiązaniach Aluprof, promowanie architektury przyszłości oraz stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat najnowszych projektów i trendów w realizacjach architektonicznych.

Projekty można zgłaszać do 30.06.2022 za pomocą specjalnego formularza na stronie https://future-builders.com/konkurs, wykorzystując pocztę tradycyjną (decyduje data stempla pocztowego) lub elektroniczną, przesyłając zgłoszenie na adres konkurs@aluprof.eu.

Przebieg konkursu

Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, konkurs będzie składał się z trzech etapów. W pierwszym organizatorzy ze wszystkich nadesłanych projektów wyłonią 50, które znajdą się w drugim etapie i zostaną ogłoszone na stronie https://future-builders.com/konkurs w ciągu 15 dni od zakończenia terminu nadsyłania zgłoszeń. W drugim etapie profesjonalne, pięcioosobowe jury, w skład którego wchodzić będą architekci Oskar Grąbczewski, Jacek Lenart, Jacek Ewý, Robert Konieczny oraz Elżbieta Dziubak, spośród 50 wybranych wcześniej obiektów wybierze 10 najlepszych, które zostaną zakwalifikowane do ścisłego finału. Na ostatnim etapie jurorzy wskażą 3 zwycięskie projekty, uhonorowane potem nagrodą pieniężną grand prix – 50 tys. zł za I miejsce, 30 tys. zł za II miejsce i 15 tys. zł za zdobycie III miejsca.

Głosowanie dla internautów

W tym roku, podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, organizatorzy także przewidzieli konkurs dla internautów. Od 30.06.2022 r. do 31.07.2022 r. będą oni mieli możliwość głosowania on-line na stronie internetowej https://future-builders.com/konkurs, celem wybrania najciekawszego obiektu spośród budynków zgłoszonych do tegorocznej edycji. Architekt, którego projekt uzyska największą liczbę głosów internautów, otrzyma "Wyróżnienie Internautów".

Wyłonienie zwycięzców

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi po zakończeniu obrad jury i będzie miało miejsce podczas uroczystej gali, która odbędzie się 8 września 2022 roku w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie.

Obiekty zgłoszone do konkursu będą prezentowane na stronie internetowej https://future-builders.com/konkurs. Zwycięskie oraz wyróżnione projekty zostaną opublikowane m.in. w mediach branżowych. Prezentacja będzie zawierać następujące informacje: imię i nazwisko autora projektu lub nazwę biura architektonicznego, nazwiska wykonawcy/-ów, nazwę inwestora oraz nazwy zastosowanych systemów firmy Aluprof.

W poprzednich edycjach w gronie zwycięskich obiektów znalazły się: wrocławski Green2Day, katowicki .KTW, warszawski CEDET, stołeczne Royal Wilanów czy Ambassador Office Building.

Patronami merytorycznymi konkursu są SARP (patron honorowy), IARP oraz PLGBC. Dodatkowo wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez redakcje Architektura&Biznes, Architektura-Murator, Zawód:Architekt, Builder, bryla.pl oraz Świat Aluminium.

Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu: https://future-builders.com/konkurs.

aluprof