2022-03-09

Solidarni z Ukrainą – stanowisko Aluprof SA w związku z wojną w Ukrainie

W związku z wojną w Ukrainie i dramatycznymi doniesieniami zza naszej wschodniej granicy Aluprof SA postanowił podjąć działania mające na celu wsparcie swoich ukraińskich pracowników, partnerów oraz wszystkich obywateli Ukrainy w tym trudnym czasie. Firma pozostaje w stałym kontakcie z oddziałem w Ukrainie, na bieżąco reagując na zgłaszane potrzeby, a dodatkowo uruchomiła zbiórkę finansową na rzecz pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy.

Wsparcie w obliczu wojny

W związku z nową rzeczywistością, z jaką przyszło się nam zmierzyć po 24 lutego, pełną niepokoju i strachu, firma Aluprof postanowiła nie pozostawać bierną wobec niewyobrażalnego cierpienia narodu ukraińskiego. Zarówno zarząd, jak i pracownicy Aluprof SA pragną zapewnić kolegów i koleżanki ze spółki Aluprof System Ukraina oraz wszystkich swoich pracowników z Ukrainy, którzy każdego dnia wspólnie pracują w zakładach Aluprof, o swojej solidarności. W obliczu toczących się działań wojennych spółka jednoczy się ze wszystkimi obywatelami Ukrainy: swoimi pracownikami i ich rodzinami, pracownikami swoich podwykonawców i dostawców oraz wszystkimi, którzy mają na Ukrainie swoich bliskich i przyjaciół.

Razem z całą Grupą Kęty deklarujemy wsparcie i pomoc naszym pracownikom z Ukrainy oraz ich rodzinom. Tym z nich, którzy zdecydowali się na wyjazd do Polski, pomagamy w zakwaterowaniu, organizujemy transport, opiekę medyczną, a także wszelkie możliwe wsparcie w zależności od zgłaszanych potrzeb. Spółki Grupy Kapitałowej Grupy Kęty SA, w tym Aluprof SA, wesprą również finansowo działania na rzecz pomocy humanitarnej. Na chwilę obecną przeznaczono na ten cel 1,5 mln PLN.

W ramach Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia uruchomiono specjalne konto 63 1600 1013 1843 1299 6000 0001, na które po dodaniu dopisku Solidarni z Ukrainą-pomoc dla pracowników, można wpłacać datki pieniężne. Środki tam zebrane zostaną przeznaczone na przyszłą pomoc dla pracowników z Ukrainy oraz ich rodzin. Dodatkowo w oddziałach Aluprof zostały wystawione specjalne pojemniki na zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na ten sam cel.

Do tej pory zaopiekowaliśmy się 180 osobami, w tym 70 dzieci – głównie rodzinami i przyjaciółmi naszych pracowników, ale także tymi, którzy nie są związani z naszą Grupą Kapitałową. Proces pomagania nabiera tempa z każdym dniem – spodziewamy się większej liczby rodzin, którym pomożemy w uzyskaniu zakwaterowania. 

Zajmujemy się również organizacją wszystkiego, czego potrzebują w życiu codziennym. W celu usprawnienia procesu poszukiwania potrzebnych rzeczy dla koleżanek i kolegów z Ukrainy przygotowaliśmy bardzo intuicyjną stronę www Solidarni zUkrainą - Grupa Kęty SA (grupakety.com). Daną potrzebę można zarezerwować, a następnie kupić lub jeżeli ktoś ma taki sprzęt/rzecz w dobrym stanie, przekazać używaną.

W zależności od otrzymywanych zgłoszeń, oczekiwań i potrzeb spółka będzie dokładać wszelkich starań, aby pomóc pracownikom z Ukrainy i ich rodzinom przetrwać ten ciężki czas. Wszystkie osoby, które chcą pomóc Aluprof SA w podjętych działaniach, zachęcamy do dokonywania wpłat na konto fundacji.

Wkrótce chcielibyśmy również zorganizować miejsca pracy w naszej Grupie lub w innych firmach w regionie. Tym z naszych pracowników, którzy zdecydowali się na powrót na Ukrainę, zaproponowano pakiety pomocowe.