2021-10-07

Spotkanie z Álvaro Siza już 14 października o 15.00 tylko na Future Builders!

Jak kształtuje się przyszłość architektury i budownictwa? Czy będzie ona zrównoważona i jakie są na to szanse? Już wkrótce na te pytania w studio Future Builders odpowie Álvaro Leite Siza, artysta, który projektuje architekturę, ale także biżuterię, meble, przedmioty użytkowe, jak również zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Kolejny wywiad z cyklu zainspirowanego przez Aluprof SA odbędzie się 14 października o 15.00.

Posłuchaj gwiazd architektury

„Future Builders” to nowoczesna platforma dotycząca perspektyw rozwoju architektury, nowych technologii czy trendów. Cykl wywiadów stał się okazją do spotkania młodych adeptów branży, doświadczonych architektów i projektantów, specjalistów branży budowlanej oraz pasjonatów architektury. Uczestnicy – za pośrednictwem strony https://future-builders.com/ – mogą połączyć się z nowoczesnym studiem online, gdzie odbywają się spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz dyskusje o przyszłości budownictwa. Na stronie (https://future-builders.com/) dostępne są materiały ze spotkań z Robertem Koniecznym, Przemo Łukasikiem, Zbigniewem Maćkowem. Możesz je także odsłuchać w formie podcastu na kanale Spotify Future Builders (https://bit.ly/SpotifyFutureBuilders). Wszystkie wydarzenia Future Builders są w pełni darmowe i dostępne online.

Multiinstrumentalista wśród architektów

Álvaro Leite Siza: architekt, absolwent Wydziału Architektury Uniwersytetu w Porto. Laureat licznych nagród i nominacji, m.in.: był nominowany do nagrody England International Wallpaper Awards i Russian International Architectural Awards (ARCHIP), gdzie wygrał w kategorii „Innowacje w prywatnych domach” i od tego czasu jest członkiem jury tej międzynarodowej nagrody.

Jest zapraszany do licznych działań medialnych, bierze udział w licznych publikacjach w najważniejszych czasopismach architektonicznych, filmach dokumentalnych, telewizyjnych i jest prelegentem wielu konferencji międzynarodowych.

Opracował takie projekty, jak m.in.: Casa Tolo w Alvite, Museu da Agua i Museu do Vinho dla Rady Miasta Cartaxo, Centrum Muzealne Fundacji Manuela Cargaleiro w Vila Velha de Ródão, Ginkgo Gallery Contemporary Art w Porto, Centro de Actividades Artísticas e Culturais Multi-disciplinares Fez w Porto.

Ostatnie spotkanie już wkrótce

Ostatnim gościem w studiu Future Builders będzie Bogdan Zaha z pracowni Zaha Hadid Architects LTD, naukowiec i wykładowca. Na bazie jego projektów powstały takie obiekty, jak: futurystyczne centrum sztuki w Abu Dhabi, nowy budynek lotniska w Pekinie czy terminal nr 6 dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Heathrow w Londynie. Jego specjalizacją jest modelowanie parametryczne oraz zaawansowane metodologie projektowania geometrycznego i to właśnie między innymi te zagadnienia zostaną poruszone podczas rozmowy.

Zapraszamy serdecznie!