2021-06-22

Stała wystawa ALUPROF w ICDuBo w Rotterdamie

Centrum Innowacji dla Zrównoważonego Budownictwa w Rotterdamie to jedno z najważniejszych miejsc w Europie służących wymianie wiedzy i doświadczeń, nawiązywaniu nowych relacji biznesowych oraz prezentacji nowatorskich rozwiązań. Swoje technologie z branży stolarki aluminiowej na niezwykle nowoczesnym stoisku prezentuje tu również ALUPROF.

ICDuBo, czyli Innovatie Centrum Duurzaam Bouwen, stanowi platformę spotkań, łączącą organy rządowe, firmy przemysłowe, jak również instytucje edukacyjne. Celem Centrum jest promowanie innowacyjnych rozwiązań służących zmienianiu branży budowlanej w myśl troski o klimat i przyszłość planety. To nie tylko miejsce spotkań i forum do wymiany doświadczeń dla architektów, wykonawców czy inwestorów, ale również ogromny showroom o powierzchni 2500 metrów kwadratowych, prezentujący produkty liczących się na świecie firm, które zmieniają branżę budowlaną.

Swoją stałą ekspozycję posiada tu również ALUPROF, dla którego zrównoważony rozwój budownictwa jest głównym punktem strategii działań na lata 2021-2025. Odwiedzający wystawę mogą nie tylko zdobyć wiedzę na temat działań oraz nowatorskich rozwiązań firmy Aluprof, ale również przyjrzeć się wybranym produktom. Na stoisku można zobaczyć m.in:

  • okno o wąskich profilach z przegrodą termiczną w systemie MB-FERROLINE, który zaprojektowany został z myślą o zastosowaniu podczas renowacji zabytkowych budynków,
  • fasadę w systemie MB-SR50N IW w którym istnieje możliwość zastosowania okna o funkcji rozwierno-uchylnej otwieranego do wewnątrz. Produkt znalazł zastosowanie w wielu znanych projektach, w tym m.in. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie oraz w Ambassador Office Building w Warszawie,
  • energooszczędne drzwi panelowe na bazie systemu MB-86 SI, stanowiące propozycję dla najbardziej wymagających użytkowników. Ze względu na nowoczesne rozwiązania techniczne i wzornictwo mogą być nie tylko funkcjonalnym i trwałym wejściem do domu, ale także jego wizytówką i ozdobą,
  • okno w systemie MB-86, które charakteryzuje się doskonałymi parametrami termicznymi i wysoką wytrzymałością profili, co pozwala na wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach i ciężarze. MB-86 to pierwszy na świecie system aluminiowych okien i drzwi, w którym zastosowano aerożel – materiał o doskonałej izolacyjności termicznej. Okna w tym systemie zostały zastosowane m.in. w projekcie Hourglass w Amstedramie.

Idea Centrum Innowacji dla Zrównoważonego Budownictwa w Rotterdamie wpisuje się w strategię firmy ALUPROF na lata 2021-2025, dla której liczy się nie tylko opracowywanie imponujących technologii oraz produktów, ale również troska o środowisko. Już teraz systemy ALUPROF są obecne w obiektach na całym świecie, a ich ekologiczność potwierdzają certyfikaty zielonego budownictwa, między innymi BREEAM, LEED, DGNB oraz WELL. Firma planuje dalszą ekspansję w tym zakresie i chce zwiększyć udział swoich rozwiązań w certyfikowanych projektach o 20% do 2025 roku. Ponadto ALUPROF chce zredukować ślad węglowy swojej działalności o 15% do 2025 r. oraz osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r.