2018-04-03

Rusza trzecia edycja konkursu „Obiekt roku w systemach ALUPROF”

Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej tłoczne. Nowe budynki dają początek zupełnie nowym dzielnicom mieszkalnym lub przeciwnie – sąsiadują z zabytkową zabudową śródmieść. Przed pracowniami architektonicznymi stawiane jest wyzwanie strategicznej redefinicji kompletnych miejskich krajobrazów. Jury konkursu „Obiekt roku w systemach ALUPROF” po raz trzeci wyłoni wyjątkowe realizacje, które wyznaczają właściwy kierunek w projektowaniu nowoczesnej przestrzeni miejskiej.

3 kwietnia bieżącego roku rusza trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu architektonicznego „Obiekt roku w systemach ALUPROF”. Celem każdej jego odsłony jest wybranie najciekawszych budynków, które zaprojektowano i wykonano z wykorzystaniem systemów ALUPROF w latach 2016-2018. Na autorów trzech zwycięskich projektów czekają atrakcyjne nagrody finansowe: 50 000 zł, 30 000 zł oraz 15 000 zł – odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Na konkurs składają się trzy etapy. W pierwszym organizatorzy wyłonią 50 projektów, które zakwalifikują się do dalszej części. Następnie jury wyłoni spośród nominowanych prac 10 najlepszych. Przejdą one do ścisłego finału, w którym jury wskaże trzy zwycięskie projekty. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej gali, która odbędzie się 14 września bieżącego roku w Hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie.

Więcej informacji na stronie: http://konkurs.aluprof.com

W poprzedniej II edycji konkursu wyróżnione zostały cztery szczególne biurowce. Pierwsze miejsce zdobyła pracownia JEMS Architekci za budynek Royal Wilanów dysponujący ekologicznym certyfikatem BREEAM very good za fazę design stage. Drugą lokatę zajęła Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt za bryłę X2 Boutique Office, która doskonale wpisała się w krajobraz ulicy Czerskiej. Z kolei trzecie miejsce i nagroda internautów przypadły pracowni Kuryłowicz&Associates za obiekt Quattro Business Park Five uzupełniający kompleks biurowy w krakowskiej dzielnicy Prądnik Czerwony. Specjalne wyróżnienie otrzymał również obiekt zrealizowany poza granicami Polski – 325 Lexington Avenue zlokalizowany w Nowym Jorku.

aluprof