2020-09-18

Światowy Tydzień Zielonego Budownictwa z ALUPROF

Światowy Tydzień Zielonego Budownictwa - World Green Building Week - to coroczna kampania WGBC, mająca na celu podnoszenie świadomości na temat wpływu zielonego budownictwa na przeciwdziałanie zmianom klimatu. Do tegorocznej akcji, której obchody przypadają między 21-25 września, przyłączył się także Aluprof – członek PLGBC - z kolejną kampanią edukacyjną.

Tegoroczna kampania #ActOnClimate promuje budynki o zerowej wartości netto, które wspierają zdrowsze i bardziej zrównoważone środowisko, tworząc odporne na zmiany klimatu społeczności.

Dlaczego potrzebujemy #ActOnClimate w branży budowlanej?

Kraje na całym świecie ogłaszają katastrofy klimatyczne, a świadomość odpowiedzialności przemysłu rośnie. Budynki i konstrukcje są odpowiedzialne za 39% globalnej emisji dwutlenku węgla związanej z energią. Musimy stawić czoła kryzysowi klimatycznemu.

W ciągu pięciu dni Aluprof będzie prezentować przykłady wyróżniających się zielonych budynków. Każdy z nas ma do odegrania kluczowe role w zrównoważonym łańcuchu dostaw. Niezależnie od tego czy projektujemy, produkujemy czy budujemy wspólnie możemy coś zmienić i redukować negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwo Ekologicznego PLGBC przystąpiło do projektu Advancing Net Zero, globalnego projektu World Green Building Council, działającego na rzecz całkowitej dekarbonizacji sektora budowlanego do 2050 r. W ramach współpracy, sieć green building councils z całego świata opracowuje niezbędne narzędzia, programy i zasoby wspierające osiągnięcie tego celu, budując tym samym zdolności branży do jego realizacji.

Budynki o zerowej emisji dwutlenku węgla netto potrzebne są dla społeczności, dla planety i dla gospodarek. #ActOnClimate # WGBW2020

Działania w ramach kampanii skierowanej do wszystkich zainteresowanych, w tym pracowników, partnerów i sympatyków marki, realizowane będą za pośrednictwem Facebooka i LinkedIna, strony www firmy i kanałów wewnętrznych. Zapraszamy do śledzenia publikacji codziennie od 21-25 września!

Partnerem kampanii Aluprof jest PLGBC – członek międzynarodowej organizacji GBC.

Dowiedź się więcej na: https://www.worldgbc.org/worldgreenbuildingweek