2015-05-19

System MB-SE80 SG przebadany w National Certified Testing Laboratories w York, USA

Na potrzeby obiektu Lexington Avenue w Nowym Yorku zostało opracowane indywidualne rozwiązanie systemu fasadowego o nazwie MB-SE80 SG. System ten jest przeznaczony do wykonywania lekkich ścian osłonowych o wysokiej estetyce i wysokich parametrach technicznych. Od strony zewnętrznej uzyskujemy całkowicie gładką szklaną elewację podzieloną pionowymi i poziomymi szczelinami o stałej szerokości nominalnej 22 mm.

Badania systemu MB-SE80 SG zostały przeprowadzone w National Certified Testing Laboratories w York, USA. Fasada została przebadana według norm obowiązujących w USA oraz spełniła wszystkie wymagania przyjęte w projekcie.

System MB-SE80 SG to fasada której montaż nie wymaga wykorzystania rusztowań zewnętrznych. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza przy tak wysokich obiektach. Wyeliminowanie rusztowań to również znaczna oszczędność kosztów.

Dzięki kompletnej prefabrykacji w zakładzie produkcyjnym system jest łatwy w montażu a co równie ważne uniezależnia prace montażowe od warunków atmosferycznych. Taka prefabrykacja pozwala także zwiększyć wydajność produkcji (linia produkcyjna), a także zapewnia wysoką jakość filnalnego wyrobu.