2023-12-13

Szklane balustrady ALUPROF MB-GLASS BARRIER z dokumentem dopuszczającym na rynek niemiecki

Niemiecki Instytut Techniki Okiennej ift Rosenheim z powodzeniem przebadał balustrady zewnętrzne systemu ALUPROF MB-GLASS BARRIER zamocowane do aluminiowych drzwi balkonowych. Na podstawie wyników tych badań został wydany tzw. Prüfzeignis, czyli dokument dopuszczający ten produkt na rynek Niemiec (Nr P-18-001249-PR09-ift).

Systemy aluminiowe ALUPROF mają coraz szersze możliwości dystrybucji na rynkach zagranicznych. Współpracujemy z wiodącymi instytutami techniki budowlanej w Europie i poza nią, dzięki czemu baza dokumentów walidacyjnych dla produktów firmy sukcesywnie się powiększa. Tak też się stało w przypadku systemu MB-GLASS BARRIER.

W celu dopuszczenia do wprowadzenia na rynku niemieckim balustrad całoszklanych wymagane jest przeprowadzenie rygorystycznych badań. Tego typu barierki, będące systemem zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości zgodnie z wytycznymi normy DIN 18008, muszą spełniać nie tylko wymagania wytrzymałości mechanicznej w stanie nieuszkodzonym ale również po zbiciu tafli szkła. Muszą także wykazywać się odpornością na warunki atmosferyczne i starzenie oraz zapewnić bezpieczeństwo użytkowania redukując możliwość skaleczenia się użytkownika w razie jej uszkodzenia. Niestety sama wytrzymałość balustrady to nie wszystko. Wymaga się również sposobu jej montażu do konstrukcji okien bądź elementów nośnych w taki sposób, by spełniał on wymagania przyjęte we wspomnianej normie DIN 18008. 

Balustrady MB-GLASS BARRIER montowane do okien i drzwi w systemach Aluprof spełniają wszystkie powyższe wymagania gwarantując bezpieczeństwo użytkowania, co potwierdza uzyskany ww. dokument Prüfzeignis, czyli ogólny certyfikat z testów wydany przez Instytut ift Rosenheim. W oparciu o otrzymane certyfikaty producent wystawia oświadczenie zgodności oraz znakuje wyrób znakiem bezpieczeństwa Ü.

Wszystkich naszych Klientów zainteresowanych stosowaniem balustrad zewnętrznych MB-GLASS BARRIER na terenie Niemiec zapraszamy do kontaktu z Działem Sprzedaży