2014-05-27

Drzwi panelowe w ofercie Aluprof

W ofercie Aluprof pojawiły się wypełnienia do drzwi panelowych opartych na systemie Aluprof MB-86. Obecnie klienci mogą wybierać spośród 20 nowoczesnych wzorów. Każdy z nich dostępny jest w pełnej kolorystyce RAL i barw drewnopodobnych

Konstrukcja drzwi panelowych oparta jest na termoizolowanych kształtownikach aluminiowych energooszczędnego systemu MB-86. Zestawienie to gwarantuje wysokie parametry izolacyjne – wartość współczynnika przenikania ciepła UD wynosi nawet 0,61 W/m2K. Innowacyjny system MB-86 dostępny jest w 4 wariantach ST, SI, SI+ oraz Aero z wypełnieniem z aerożelu. Producent zadbał także o znaczną szczelność drzwi, co było możliwe dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu uszczelek. Drzwi MB-86 charakteryzują się 3 klasą przepuszczalności powietrza, oraz klasami 6A i C5/B5 jeśli chodzi o wodoszczelność i odporność na obciążenia wiatrem.

Drzwi panelowe są propozycją dla najbardziej wymagających użytkowników. Ze względu na nowoczesne rozwiązania techniczne i wzornictwo mogą być nie tylko funkcjonalnym i trwałym wejściem do domu, ale także jego wizytówką i ozdobą.

mówi Bożena Ryszka – kierownik marketingu i Public Relations firmy Aluprof.S.A.

Producent oferuje trzy rodzaje wypełnień. Dostępne są drzwi Basic z wypełnieniem wsadowym, Classic z wypełnieniem jednostronnie zlicowanym oraz Exclusive, w którym wypełnienie jest zlicowane dwustronnie. Dwa pierwsze zostały wyposażone są w panel o grubości 44 mm i charakteryzują się współczynnikiem UD na poziomie 0,9 W/m²K. W drzwiach z wypełnieniem dwustronnie zlicowanym montowany jest panel o grubości aż 77 mm, dzięki czemu współczynnik przenikania ciepła wynosi tu UD = 0,61 W/m2K. We wszystkich wypełnieniach z przeszkleniami stosowane jest szkło dwukomorowe o parametrze Ug = 0,7 W/m2K.

Klienci mają do wyboru szeroki zakres eleganckich wypełnień z różnorodnymi szkleniami i aplikacjami. Dzięki temu mogą oni dopasować drzwi idealnie do charakteru własnego domu. Wszystkie panele pokryte są odpornymi na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych farbami. Dostępne w ofercie kolory drewnopodobne pozwalającą na dokładne odwzorowanie rysunku słojów drewna. Aluprof oferuje także szeroką paletę pochwytów ze stali nierdzewnej. Drzwi Aluprof dostępne są w rozmiarach nawet do 1 400 mm x 2 600 mm (szerokość x wysokość). Takie wymiary są osiągalne dzięki znacznej sztywności i wysokiej wytrzymałości profili aluminiowych.

Drzwi panelowe Aluprof charakteryzują się zarówno eleganckim wyglądem jak i wysokimi parametrami technicznymi, a biorąc pod uwagę także dostępne gabaryty konstrukcji i możliwość stosowania drzwi w większej zabudowie witrynowej dają one dużą swobodę w aranżacji wejścia do budynku. To idealna propozycja dla osób, dla których dom znaczy o wiele więcej, niż tylko miejsce do mieszkania.