2013-06-12

Aluprof sponsorem XXIII Mistrzostw dla Architektów Archi Cup

W dniach 7-9 czerwca 2013 r. na poznańskim obiekcie Kortowo Tennis Club odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Architektów w Tenisie Tennis Archi Cup.

Tegoroczna edycja tego wydarzenia kojarzyć się będzie z jednym symbolicznym obrazkiem - gdy na korty Roland Garros wychodzili finaliści paryskiego turnieju, w Kortowo Tennis Club rozpoczynał się ostatni finał Tennis Archi Cup w kategorii mężczyźni open. Pomimo że organizatorzy zapewnili możliwość obejrzenia rywalizacji pomiędzy dwiema wielkimi gwiazdami tenisa w ramach paryskiego, namiot prezentacyjny świecił pustkami. Wszyscy uczestnicy skoncentrowali swoją uwagę na pasjonującym finale kategorii open pomiędzy Jarosławem Grzybowskim a Jarosławem Folwarskim, raz po raz nagradzając efektowne zagrania gromkimi oklaskami. Świadczy to z jednej strony o poziomie sportowym, a z drugiej strony podkreśla znakomitą atmosferę jaka panowała w trakcie turnieju.

Finał kategorii open był zwieńczeniem turnieju tradycyjnie przepełnionego bardzo bogatym programem towarzyszącym. Niewątpliwym gwoździem piątkowego wieczoru była realizowana dzięki firmie Atlas video konferencja z Jerzym Janowiczem, którego to firma oficjalnie wspiera. Architekci mieli okazję posłuchać ciekawego wywiadu z Jerzym, w którym udzielał obszernych wypowiedzi również na temat ostatnich swoich dokonań w Paryżu. W sobotę oraz niedzielę gościem imprezy był Radosław Szymanik, kapitan polskiej reprezentacji na Puchar Davisa. W ramach krótkich pogadanek oraz części warsztatowych przekazywał architektom ciekawą i cenną wiedzę tenisową.

Architekci bawili się również w licznych konkursach przygotowanych przez partnerów imprezy. W piątek był to „Corten Cup” firmy Ruukki. W sobotę „Wybierz Sunguard” firmy Guardian, a w niedzielę architekci testowali swoje umiejętności analityczne w konkursie Hauratona. Nowością dla uczestników była możliwość odbywania jazd testowych samochodami marki Lexus, których zwieńczeniem był niedzielny konkurs „Serve in One by Lexus”, efektownie zakończony trafieniem w mały model samochodu będący celem przez finalistę kategorii open Jarosława Folwarskiego. Warto również podkreślić, że poza wysiłkiem sportowym architekci potrafią się również doskonale wspólnie bawić czego dowodem była doskonała atmosfera podczas sobotniego wieczoru, którego partnerem była firma Aluprof.

Bardzo ważnym elementem imprezy TennisArchiCup jest Akademia Tenisa dla architektów dająca możliwość rozpoczęcia przygody z tenisem. Podczas trzech dni, w czterech sesjach treningowych, blisko dwudziestu architektów przybyłych z różnych stron Polski miało okazję pod okiem bardzo doświadczonych trenerów szlifować swoje umiejętności tenisowe. W tym roku organizatorom udało się przekonać do udziału w Akademii kilku przedstawicieli sponsorów, w tym między innymi reprezentującego Efaflex Grzegorza Kluczyńskiego.

Impreza zakończyła się bardzo miłym akcentem ze strony architektów oraz organizatorów w kierunku Radka Szymanika i polskiej reprezentacji, która będzie w połowie września walczyć w historycznym meczu Pucharu Davisa przeciwko Australii. Po oficjalnej ceremonii wręczenia nagród i pucharów, trzymając duży baner ze zdjęciami polskich reprezentantów oraz napisem „Grupa światowa czeka…” poprosili oni Radka Szymanika o wspólne zbiorowe zdjęcie.

Łącznie w imprezie wzięło udział ponad osiemdziesięciu architektów, z których część przybyła aby zawalczyć o zwycięstwo w Mistrzostwach, natomiast część stawiała pierwsze kroki na korcie pod czujnym okiem trenerów w ramach prowadzonej Akademii.

Impreza nie odbyłaby się bez silnego i aktywnego zaangażowania sponsorów - sponsorami głównymi były firmy Guardian, Hauraton, Ruukki, Efaflex, Atlas, Aluprof. Partnerem motoryzacyjnym była firma Lexus. Partnerem prawno-finansowym była firma DSA S.A., a partnerem sportowym firma Babolat. Patronat medialny nad imprezą objęły wydawnictwa ARCH, Builder, sportplus oraz Inwestor. Patronat honorowy sprawowali Klub Architektów Narciarzy i Tenisistów KLAN przy Zarządzie Głównym SARP, Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich i Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP.

Kobiety OPEN:

I miejsce Lidia Ostrowska

II miejsce Ewa Sakwerda

III miejsce Ewa Śliwa

Mężczyźni 55+:

I miejsce Bartłomiej Brzózka

II miejsce Piotr Fischer

III miejsce Adam Kochański

Mężczyźni 45+:

I miejsce Janusz Łukasik

II miejsce Grzegorz Czaus

III miejsce Karol Fiedor

Mężczyźni OPEN:

I miejsce Jarosław Grzybowski

II miejsce Jarosław Folwarski

III miejsce Maciej Tomczak

Kobiety OPEN – turniej pocieszenia:

I miejsce Małgorzata Schmidt

Mężczyźni 55+ – turniej pocieszenia:

I miejsce Zbigniew Szeliga

Mężczyźni 45+ – turniej pocieszenia:

I miejsce Tomasz Kurantowicz

Mężczyźni OPEN – turniej pocieszenia:

I miejsce Krystian Kinastowski