2022-07-11

Zagraniczni eksperci w Wiedniu nagrodzili Aluprof

Polskie aluminiowe systemy firmy Aluprof zostały docenione przez zagranicznych ekspertów branży budowlanej. System MB-HARMONY DUO, wykorzystywany głównie w przestrzeniach biurowych, otrzymał wyróżnienie wiedeńskiego WFK (Wiener Fenster Kongress) w kategorii „Innowacja Drzwi + Bramy”.

To kolejna nagroda produktowa dla Aluprof w tym roku. Tym razem wyróżnienie zdobył MB-HARMONY DUO – system do budowy wewnętrznych ścian dwuszybowych. Przeznaczony jest głównie do przestrzeni biurowych, które wymagają wygłuszenia, a w szczególności tam, gdzie konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa prowadzonych rozmów. Podwójne szklenie zapewnia wysoki komfort pracy, dzięki wysokiej izolacyjności akustycznej, jak również daje poczucie przestronnego wnętrza. MB-HARMONY DUO nawiązuje wyglądem zewnętrznym do systemu jednoszybowego MB-HARMONY, co pozwala na spójne i estetyczne zastosowanie obydwu rozwiązań w obrębie jednej przestrzeni architektonicznej. Ponadto rodzina produktów MB-HARMONY OFFICE, w skład której wchodzi MB-HARMONY DUO, posiada Europejską Ocenę Techniczną (ETA), umożliwiającą wprowadzenie wyrobu do obrotu w całej UE.

Nagrodą WFK zagraniczni eksperci docenili łatwość montażu systemu, jak również minimalną liczbę elementów i narzędzi potrzebnych do instalacji. Ich zdaniem produkt ma duże znaczenie dla branży, ponieważ spełnia najwyższe standardy jakości, designu i bezpieczeństwa. Eksperci określili system MB-HARMONY DUO jako kamień milowy w kwestii montażu i możliwości aranżacyjnych szklanych ścian ze zintegrowanymi drzwiami wewnętrznymi.

To kolejne prestiżowe wyróżnienie potwierdzające silną pozycję Aluprof na rynku międzynarodowym. Stale wdrażamy innowacyjne systemy dla budownictwa. Aluminium wpisuje się w obecne trendy funkcjonalnego budownictwa ekologicznego i pozwala na uzyskanie nowoczesnego designu. Jest nam niezmiernie miło, że nasz produkt został doceniony na tak ważnym spotkaniu, jakim jest Wiedeński Kongres Okienny – mówi Michał Marcinowski, kierownik Działu Rozwoju Produktu.