2015-05-19

„Zielona Hala Sportowa” w Krakowie w energooszczędnych systemach Aluprof

22 marca 2013 roku w Krakowie odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszej w Polsce „Zielonej Hali Sportowej” Uniwersytetu Rolniczego. Określenie zielona ma tutaj zasadnicze znaczenie, ponieważ cała elewacja hali jest pokryta pnączami, a dach w 30% trawą. Jednak nie tylko to świadczy o niezwykłości projektu. Jest to jedna z najbardziej oszczędnych hal sportowych w Europie.

Do jej ogrzania wystarczy 15 kWh/m2 rocznie. Energooszczędność hali zapewniają przede wszystkim wysokiej jakości materiały termoizolacyjne o odpowiedniej grubości oraz wysoka szczelność zewnętrznej powłoki budynku. Dodatkowo system wentylacyjny został zaprojektowany w taki sposób by pozwalał na odzysk ciepła. Szacuje się, że zastosowane przy budowie hali nowoczesne rozwiązania architektoniczne pozwolą na oszczędności rzędu 50 tys. złotych rocznie.

Przeszklenia budynku „Zielonej Hali Sportowej” zostały wykonane z systemów dostarczonych przez firmę Aluprof S.A. W projekcie wykorzystano system MB-86 SI - system o doskonałej izolacyjności termicznej. Ponadto MB-86SI charakteryzuje się wysoką wytrzymałością profili, co pozwala na wykonanie konstrukcji o dużych gabarytach.