2008-05-09

Zmodernizowany system MOSKITO

W nowym systemie przeprojektowana została całkowicie listwa dolna. Obecnie umożliwia ona doszczelnienie zarówno do parapetu jak i ramy okna. Dodatkowo dzięki jej ergonomicznemu kształtowi zrezygnowaliśmy z dodatkowych rączek, co pozwala nam teraz na usytuowanie prowadnic bezpośrednio przy ramie okiennej (bez konieczności stosowania profilu dystansowego).

W nowym systemie zatyczki przejęły rolę elementów utrzymujących listwę w jej dolnym położeniu. Współpracują one z gniazdami montowanymi w prowadnicy. Gniazda należy wsunąć w dolne części prowadnicy, wstępnie dokręcić, a po dokładnym wypozycjonowaniu dokręcić z odpowiednią siłą. Należy dodać, że istnieje możliwość usytuowania listwy dolnej na dowolnej wysokości.

Zamykanie moskitiery jest bardzo proste i polega na przesunięciu listwy dolnej do końcowego (dolnego) położenia.

Sposób otwierania przedstawia rysunek poniżej. Listwę dolną należy docisnąć do dołu i lekko przekręcić w tym położeniu do przodu.

Poniżej sposób montażu:

Składanie rolety rozpoczynamy analogicznie jak dla przypadku bez moskitiery. Jedynym dodatkowym elementem są blachy osłonowe przykręcane do pokryw bocznych. Mając złożoną roletę bez pancerza, pokrywy rewizyjnej oraz prowadnic, możemy przystąpić do montażu rury nawojowej z siatką oraz systemem napinającym. W rurę nawojową z siatką (po uprzednim przycięciu do odpowiedniego wymiaru) należy włożyć:

- od strony pokrywy bocznej „L” – zespół sprężynowy ze wspornikiem,

- od strony pokrywy bocznej „R” – wspornik z tuleją ślizgową.

Dolną część siatki należy wsunąć w listwę dolną zakończoną zatyczkami (należy zwrócić uwagę na prawidłowe zastosowanie zatyczek – analogicznie jak powyżej – oznaczenia L i R).

Tak zmontowany zespół należy wstępnie napiąć poprzez nakręcenie sprężyny za pomocą dedykowanego do tego celu klucza. Należy zwrócić uwagę na kierunek nakręcania (zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Ilość obrotów dla poszczególnych zakresów szerokości rolety w zależności od wysokości użytej siatki przedstawiają tabele zamieszczone w Katalogu systemów rolet i bram oraz Dokumentacji technicznej do produkcji. Po napięciu zespołu posługując się kluczami należy go wprowadzić w otwory o przekroju kwadratowym znajdujące się w narożach blach osłonowych.

* Przy cięciu rury nawojowej z moskitierą zaleca się oklejenie miejsca cięcia taśmą w celu wyeliminowania zjawiska strzępienia się siatki oraz wtapiania się w nią opiłków aluminium.

Pobierz instrukcję montażu (plik pdf)