2008-12-16

Zwycięski rajd

W dniach 21-22 listopada 2008 rozegrany został 35 Rajd Barbórka Cieszyńska, XI runda Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM (RSP PZM). W zmaganiach uczestniczył sponsorowany przez ALUPROF kierowca rajdowy Szymon Piękoś wraz z zespołem PiękośRacingTeam.

ZWYCIĘSKI RAJD

W dniach 21-22 listopada 2008 rozegrany został 35 Rajd Barbórka Cieszyńska, XI runda Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM (RSP PZM). W zmaganiach uczestniczył sponsorowany przez ALUPROF kierowca rajdowy Szymon Piękoś wraz z zespołem PiękośRacingTeam. Nowa Honda Civic Type-R prowadzona przez Szymona i pilotowana przez Grzegorza Dachowskiego szczęśliwie dotarła do mety uzyskując 5 wynik czasowy w klasyfikacji generalnej rajdu i 3–cią nagrodzoną pucharem, pozycję w klasie A7. Jest to wspaniała informacja i ogromny sukces, gdyż w tak trudnych warunkach jakie panowały na rajdzie (obfite opady śniegu, oblodzone odcinki dróg, gęsta mgła i zakaz stosowania opon z kolcami) nie łatwo było walczyć o wysokie pozycje – sztuką było utrzymanie się na drodze i szczęśliwe dotarcie do mety rajdu.

„Ostatni rajd w sezonie 2008 - Rajd Barbórka Cieszyńska za nami. Bardzo cieszę się z zajętego 5 miejsca w klasyfikacji generalnej i 3 miejsca w klasie A7. Zważając na warunki pogodowe panujące na trasie - śnieg i bardzo śliska nawierzchnia - wynik jest znakomity. Mogło być jeszcze lepiej, ale na ostatnim odcinku specjalnym odpuściliśmy i spadliśmy o 2 pozycje. Woleliśmy nie ryzykować rozbicia świeżo odbudowanego samochodu” – powiedział po rajdzie Szymon Piękoś. „Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym sponsorom, za to że przez cały sezon byli z nami i mamy nadzieje, ze godnie reprezentowaliśmy ich na arenie rajdowych zmagań. Dziękujemy również wszystkim osobom, które pomagały nam w trakcie sezonu, naszym przyjaciołom, oraz wszystkim kibicom - mówi się, że doping dodaje koni mechanicznych. Z pewnością tak było!