2016-11-09

Bezpieczny dom z Aluprof

Wakacje, dłuższe weekeny a zwłaszcza święta to czas wypoczynku i rodzinnych wyjazdów z dala od domu. Jest to również okres wzmożonej aktywności złodziei, którzy tylko czekają na okazję, aby ograbić nas z cennego dobytku. Tym samym pojawia się pytanie: jakie dodatkowe środki ostrożności powinniśmy przedsięwziąć, by uchronić się przed kradzieżą podczas dłuższej nieobecności?

Jednym z rozwiązań może być chociażby montaż rolety antywłamaniowej. Powszechnie przyjęło się, że każda roleta chroni nasz dom przed włamaniem. Wiele firm w ten sposób reklamuje również swoje produkty. Nie jest to jednak do końca prawda. Oczywiście rolety mogą działać zniechęcająco na potencjalnego włamywacza, jednak w rzeczywistości nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń, które gwarantują skuteczną ochronę przed włamaniem. Firma Aluprof jako pierwszy polski systemodawca zaprojektowała innowacyjny system rolet antywłamaniowych, który w wyniku specjalistycznych badań, wykonanych w akredytowanym laboratorium badawczym zgodnie z normą PN-EN 1627:2011, otrzymał III klasę odporności na włamanie. Udało się to osiągnąć głównie, dzięki wprowadzeniu nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych Skuteczne zabezpieczenie gwarantują m.in wzmocniona konstrukcja prowadnic, która nie pozwala na odgięcie oraz wyciągnięcie profili roletowych oraz specjalne wzmocnienie w listwie dolnej, zapewniające dużą sztywność i stabilność pancerza. Dodatkowo odpowiednio mocna i wytrzymała konstrukcja kurtyny rolety, wykonanej z profili z ekstrudowanego aluminium zapobiega jej uszkodzeniu podczas uderzenia. Ponadto mechanizm zapadkowy zamontowany w dolnej części rolety zapobiega podniesieniu zamkniętej kurtyny, co gwarantuje skuteczne zabezpieczenie domu. Konstrukcja antywłamaniowa może być stosowana zarówno w systemach adaptacyjnych, jak i podtynkowych. Profile rolety wykonane są

z ekstrudowanego aluminium dlatego istnieje możliwość polakierowanie ich na dowolny kolor z palety RAL dzięki czemu skomponują się doskonal ze stolarką okienną czy drzwiową. Montaż tego rozwiązania przebiega w podobny sposób, jak w przypadku zwykłej rolety. Aby jednak system antywłamaniowy funkcjonował prawidłowo, należy pamiętać, że podłoże pod skrzynkę i prowadnice powinno gwarantować rolecie stabilną podporę na całej powierzchni przylegania. Jeśli zatem zdecydujemy się na zakup rolet z myślą o konieczności zagwarantowania skutecznej ochrony swojego domu przed włamaniem, sprawdźmy czy produkt, który chcemy zakupić posiada odpowiednie zabezpieczenia

Przed urlopem warto również rozważyć zainstalowanie sterowania inteligentnego. Dostęp do nowoczesnych technologii sprawił bowiem, że teraz z dowolnego miejsca i o każdej porze za pomocą komputera, tabletu czy smartfona jesteśmy w stanie kontrolować nasze rolety. Sterowanie inteligentne ZenPro SmartControl oferowane przez firmę Aluprof z pewnością pomoże zaspokoić Państwa oczekiwania w tym zakresie. Dzięki darmowej aplikacji współpracującej z centralą sterującą możemy zarządzać grupami urządzeń według pomieszczeń czy kondygnacji oraz programować scenariusze, które umożliwiają sterowanie osłonami przeciwsłonecznymi według naszych indywidualnych potrzeb. Funkcja autoprogramowania doskonale sprawdzi się w przypadku naszej dłuższej nieobecności, gdyż automatycznie uruchomi rolety o ustalonej porze, symulując tym samym obecność domowników, co może mieć decydujące znaczenie w odstraszeniu potencjalnego włamywacza. Wspomniana aplikacja posiada bardzo prosty w obsłudze interfejs współpracujący z systemami operacyjnymi Android czy iOS. Jest to nie tylko bardzo wygodne, ale także bezpieczne rozwiązanie, które uniemożliwia dostęp do panelu użytkownika obcym podmiotom, a co za tym idzie sterowanie urządzeniami bez podania hasła (zabezpieczenie szyfrowania na poziomie bankowym).

Zaproponowane przez firmę Aluprof rozwiązania zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o zaspokojeniu Państwa potrzeb. Wystarczy je zdiagnozować i wybrać odpowiednią metodę zabezpieczenia dostosowaną do naszych potrzeb. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się beztroskim wypoczynkiem z dala od domu.