2024-01-26

Mity na temat dużych przeszkleń

Duże przeszklenia zdecydowanie nadają nowoczesnego charakteru każdemu wnętrzu. Prezentują się minimalistycznie i nowocześnie, a do tego zapewniają dostęp naturalnego światła do wnętrza. Jednakże krążą wokół nich liczne mity, które mogą skutecznie zniechęcić wiele osób do takiego rozwiązania. W poniższym artykule postanowiliśmy je obalić.

Duże okna aluminiowe – najczęściej powtarzane mity

MIT: Przez okna wielkogabarytowe z domu znika ciepło

FAKT: W przypadku okien aluminiowych o dużych gabarytach obawy dotyczące uciekania ciepła są nieuzasadnione. Nowoczesna stolarka aluminiowa charakteryzuje się wysokim współczynnikiem izolacyjności. Osiągany jest on jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz izolacji, co jeszcze lepiej chroni zarówno przed nagrzewaniem, jak i ucieczką ciepła z pomieszczeń. Większość nowoczesnych okien posiada dziś trójwarstwowe wkłady termoizolacyjne, dzięki którym przenikanie ciepła na zewnątrz ograniczona jest do minimum w miesiącach zimowych. Jednocześnie ten sam wkład doskonale izoluje wnętrze, nie przepuszczając promieniowania słonecznego do pomieszczenia w miesiącach letnich.

Duże przeszklenia gwarantują panoramiczny widok i świetnie łączą dom z tarasem, zapewniając wyjątkowy kontakt z otoczeniem. To mit, że przez takie okna ucieka ciepło – odpowiednie konstrukcje gwarantują wysoką izolacyjność termiczną.

MIT: Duże okna aluminiowe to większe ryzyko włamania

FAKT: W przypadku okien aluminiowych z pakietem antywłamaniowym obawy o bezpieczeństwo są nieuzasadnione. Tego typu stolarka aluminiowa bardzo często wyposażona jest nie tylko w solidne ramy, ale również inne zabezpieczenia, jak okucia antywyważeniowe, dzięki którym potencjalni włamywacze będą mieli znacznie utrudnione zadanie.

Aluprof stawia nie tylko na ekologię, ale także bezpieczeństwo użytkowników swojego produktu, dlatego też w większości dostępnych modeli znajdziesz atestowane zabezpieczenia antywłamaniowe. Dodatkowo okna możemy zabezpieczyć specjalnymi, tworzonymi na wymiar żaluzjami antywłamaniowymi, które jeszcze skuteczniej wspierają bezpieczeństwo domowników.

MIT: Duże przeszklenia bardzo trudno się otwierają

FAKT: Prawda jest taka, że przeszklone konstrukcje mogą ważyć nawet do 300 kg! Jednak zastosowanie odpowiednich mechanizmów, takich jak wózki jezdne z regulacją, ułatwia obsługę skrzydeł każdemu domownikowi, nawet osobom starszym i dzieciom. Systemy te zaprojektowane zostały w taki sposób, aby bezawaryjnie działały przez długie lata, przez co nie musimy martwić się ewentualnymi awariami.

Duże przeszklenia: jakość, bezpieczeństwo i komfort dla Twojego domu

Duże przeszklenia w domach zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i wygodę użytkowania. Co więcej, dzięki zastosowanym technologiom świetnie chronią przed utratą ciepła w zimie i zbytnim nagrzewaniem wnętrz w miesiącach letnich. W katalogu okien aluminiowych Aluprof znajdziesz szeroką ofertę produktów, które z łatwością dopasujesz do wymagań swojego projektu.